Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Ostatní ekonomika Havarijní stav náchodské nemocnice. Bez rekonstrukce vyjde udržení jejího provozu na 100 milionů ročně

Havarijní stav náchodské nemocnice. Bez rekonstrukce vyjde udržení jejího provozu na 100 milionů ročně

Email Tisk PDF

nemocnice

"Zásadní je zcela havarijní stav všech sítí nemocnice a nerekonstruovatelný stav operačních sálů. V této podobě nemůže nemocnice dlouho fungovat dál, v podstatě se jen prohlubuje krize. Bez připravované rekonstrukce vyjde jen holé udržení provozuschopnosti nemocnice na 100 milionů korun ročně," uvedl ředitel náchodské nemocnice Miroslav Vávra.

Oblastní nemocnice Náchod již léta poskytuje zdravotní péči v nevyhovujících prostorách a potýká se s havarijním stavem řady pracovišť. To provoz náchodské nemocnice prodražuje. Projekt rekonstrukce, která se na jaře příštího roku rozběhne, je nejefektivnějším řešením, jak dlouholeté problémy největší krajské nemocnice vyřešit.

Celkové náklady na dostavbu a modernizaci náchodské nemocnice činí zhruba 1,169 miliardy korun. Kraj by z evropské unie chtěl získat přes 400 milionů korun, na dalších 600 milionů by si musel vzít úvěr. Zbytek by hradil ze svého rozpočtu. O peníze na nákup nových technologií, vybavení a zařízení pro nemocnici by kraj případně žádal Evropskou unii v rámci dalšího projektu.

"Tato rekonstrukce je nejúspornějším řešením, které zabezpečí na dlouhá léta odpředu nejdůležitější krajské zdravotnické zařízení a plánoval se již dlouhou řadu let. Projekt je redukcí návrhu generelu, který vznikl v minulém volebním období a počítal s investicí 2 miliardy korun: ten jsme odmítli a redukovali tento návrh na smysluplné řešení, které nyní realizujeme," uvedl královéhradecký hejtman Lubomír Franc.

Díky stavbě vznikne hlavní pavilon nemocnice, kde budou působit například operační sály, na ní navazující objekt lůžkové části a budovy pro nemocniční zázemí. Projekt také počítá s budování zpevněných ploch, terénními úpravami či výstavbou opěrných zdí v nemocničním areálu, který leží ve svahu.

Náchodská nemocnice je největší oblastní nemocnicí Královéhradeckého kraje: její spádová oblast je až 150 tisíc obyvatel a na svých odděleních nabízí na 650 lůžek.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře