Jste zde: Sport Ostatní sporty Náchodští hokejisté nestačili na favorizovaný Trutnov

Strana 2
Strana 3
Všechny strany

hoj

Po nepovedeném nedělním zápase s Novou Pakou chtěl náchodský hokejový tým v dalším kole krajské ligy zaskočit favorizovaný Trutnov a pokusit se přivézt nějaké body. Ve středečním zápase na trutnovském ledě však Náchod vysoko prohrál 9 : 3.

HC Trutnov - HC Náchod 9 : 3 (5 : 0, 4 : 3, 0 : 0)

Trenéři měli starosti se sestavou, chyběl zraněný Leeder a Hanousek, který ukončil angažmá v Náchodě. V brance nastoupil Mráček, v útoku se objevil na střídavý start mladý Hradecký z juniorky Královští Lvi Hradec Králové. Domácí nastoupili se třemi zkušenými, extraligou protřelými, borci Malínským, Zelenkou a S. Procházkou. Na střídačce byl další extraligový veterán R. Biegl.

Hosté věděli, že domácí mívají velmi dobré vstupy do utkání. Tento trend potvrdili i tentokrát, když ve 3. minutě otevřel gólové hody Synek – 1 : 0. Ve 13. minutě domácí Karlík využil přesilovku – 2 : 0. Po minutě zvyšoval Kašák na 3 : 0 pro Trutnov. V tento moment vystřídal Kolbaba Mráčka. Ještě se mladík v náchodské brance ani pořádně nerozkoukal a Perutek v úvodu 15. minuty skóroval – 4 : 0. V polovině 18. minuty upravil na třetinových 5 : 0 T. Veselý.

Do druhé části vstoupil Náchod poněkud bezstarostně při vlastní dvojité přesilovce. V úvodu 2. minuty trestal laxnost náchodských Primátorů Synek – 6 : 0. V 5. minutě zvyšoval Chytráček už na 7 : 0 a do branky se vrátil zkušenější Mráček. Po chvíli se trefil zkušený Zelenka – 8 : 0. Pak konečně přišel čas hostí, když v čase 5:30 vstřelil z mezikruží Hradecký po nahrávce Šejnohy úvodní branku Náchoda – 8 : 1. V 11. minutě přišel faul Malínského a v přesilovce Hudeček po příhře agilního Hradeckého snížil – 8 : 2. Potom hrál Náchod dvojnásobnou přesilovku po faulech Karlíka a Synka. Po návratu prvního hříšníka se mu podařilo ještě v oslabení zvýšit na 9 : 2. V 19. minutě Šejnoha luxusní bombou do pravého horního rohu M. Veselého svatyně upravil na konečných 9 : 3. Brance předcházela asistence Hudečka.

Třetí třetina již kupodivu žádnou branku nepřinesla, blíže ke vstřelení desátého gólu byli domácí. Skóre se nepohnulo ani při přesilovkách obou mužstev. Pohnout skórem mohl Pánek v úniku v 18. minutě, na M. Veselého ale střelecký recept nenašel.

V dalším zápase se Náchod představí v neděli 4. listopadu od 17 hodin na domácím ledě. Soupeřem bude nevyzpytatelný TJ Sokol Semechnice.

Statistiky zápasu: branky Náchoda: Hradecký (Šejnoha), Hudeček (Hradecký), Šejnoha (Hudeček), vyloučení 6 : 7, navíc Vondřejc (Náchod) 5 min., Dostál (Náchod) 10 min. OT, využití 1 : 1, oslabení 2 : 0, střely 46 : 20, rozhodčí Maštalíř - Rundštuk, Bednář, diváci 268.

Sestava Náchoda: Mráček (14. – 24. min. Kolbaba) – Burdych, Macháček, Chudý, Pánek, Pavlík, Dostál - Verner, Vondřejc, Karel, Hradecký, Šejnoha, Hudeček, Škoda, Jurča, Zeman, (Špetla).