Pátek 29.březen 2024

Jste zde: Sport Ostatní sporty Honza Řezníček opět vystoupil na stupně vítězů, letos již podesáté!

Honza Řezníček opět vystoupil na stupně vítězů, letos již podesáté!

seznam článků
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

030920161187Gladiator race a Predátor masakr, to jsou dva zářijové závody, na nichž Červenokostelečan Honza "Roy" Řezníček vybojoval "bednu". Celkově letos slavil umístění mezi třemi nejlepšími již desekrát!

3. září 2016 se v unikátním prostředí pevnosti Jaroměř uskutečnil jeden ze seriálu extrémních závodů Gladiator race. Na startu se postupně vystřídalo na 1700 závodníků, kteří startovali v kategoriích M1 – muži do 39 let, M2 – muži nad 40 let a Z – ženy. Naprosto originální trať vzhledem k prostředí, ve kterém se nacházela, byla dlouhá 10 kilometrů a závodníci museli překonat celkem 32 náročných překážek. Roy startoval v kategorii M2 a rozličnost trati si vyloženě užíval. Ve své kategorii se umístil na krásném 2. místě a v celkovém pořadí z 1700 závodníků na 21. místě.

O týden později, 11. září 2016, v lokalitě Červenohorské Sedlo – Hrubý Jeseník, se konal "nejbrutálnější závod této sezóny na našem území", jak Roy podotkl, Predátor masakr. Celkem 18 km dlouhá trať, 37 náročných překážek, to vše ve velmi těžkém terénu. V tomto závodě se utkalo celkem 490 závodníků. Roy startoval v elitní vlně závodníků a dosáhl ve své věkové kategorii opět na stupně vítězů a stejně jako v Josefově se umístil na výborném druhém místě. V celkovém pořadí všech věkových kategorií dosáhl krásné 25. pozice. Toto byl v roce 2016 již 13. závod v řadě extrémních závodů, jehož se účastnil, z toho 10× stál na stupních vítězů.

Honza je od dětství srdcem sportovec. Od školních let se věnoval řecko-římskému zápasu. Nejprve jako člen, později jako trenér v Červeném Kostelci. Během studií si oblíbil fitness posilování, jemuž se věnuje aktivně do dnes. Aktivně hraje volejbal, krátce se věnoval karate a potápění, ale v první řadě rád běhá. Běhání se aktivně věnuje od roku 2013. V roce 2015 zcela podlehl kouzlu extrémních závodů, kde nalezl ideální kombinaci běhu náročným terénem, posilování, plavání, šplhání a taktiky, jednoduše řečeno "adrenalinu", který je kombinací jeho oblíbených sportů.

Do příštích závodů, mu přejeme hodně úspěchů a nadšení pro zdolávání překážek.