Pondělí 15.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Ve výstavní síni si můžete prohlédnout návrhy přihlášené do soutěže o jednotný vizuální styl Červeného Kostelce

Ve výstavní síni si můžete prohlédnout návrhy přihlášené do soutěže o jednotný vizuální styl Červeného Kostelce

Email Tisk PDF
seznam článků
Ve výstavní síni si můžete prohlédnout návrhy přihlášené do soutěže o jednotný vizuální styl Červeného Kostelce
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

img-2868Ve výstavní síni MěÚ v Červeném Kostelci si můžete do neděle 22. listopadu prohlédnout přihlášené návrhy do soutěže o jednotný vizuální styl města. K nahlédnutí vedle 24 návrhů jsou také materiály rozpracované autory log, které se dostaly do druhého kola. Čestné místo pak patří vítězi soutěže, návrhu Matouše Mědílka.

Město Červený Kostelec se rozhodlo hledat nejvhodnější jednotný vizuální styl prostřednictvím veřejné soutěže ve druhé polovině roku 2015. Tento typ soutěže umožňuje soustředit se na estetické kvality návrhů. Zárukou kvality byla sedmičlenná odborná hodnoticí komise, složená z těchto lidí: Ing. Rostislav Petrák, starosta města, Mgr. Tomáš Kábrt, odbor informatiky MěÚ Červený Kostelec, redaktor Červenokosteleckého zpravodaje, Tomáš Šimek, ředitel Městského kulturního střediska Červený Kostelec, MgA. Petr Vlček, grafik, MgA. Zuzana Viková, výtvarnice, MgA. Viktor Vlach, architekt, Andrea Vojtěchová, grafička.

Soutěže se zúčastnilo 16 grafických studií a jednotlivců, kteří nabídli porotě celkem 24 návrhů. Do druhého kola vybrali porotci pět návrhů. Vítězem se stal návrh Matouše Mědílka, který autor popisuje následně:

"Předložený návrh grafického řešení logotypu města Červený Kostelec pracuje s jednoduchým, srozumitelným a jasně čitelným konceptem. Slovo ‚Červený' v červené barvě Pantone Warm Red ilustruje jak samotný název města, zároveň reflektuje stavbu místního kostela. Přestože se tento záměr může zdát na první pohled až banální, nakonec jsme se k tomuto řešení přiklonili. S vědomím, že méně je někdy více, a po zavržení všech předchozích nápadů s grafickou zkratkou kostela sv. Jakuba Většího nebo konceptu založeném na lokaci města v krásném okolí Podkrkonoší se toto řešení jeví jako nejvtipnější a také nejlepší pro budoucí vizuální styl města. A to také vzhledem ke zpracování dalších tiskovin a používání s ostatními atributy celkového vizuálu, jako je třeba znak nebo prapor města.

Použitý font Gotham CE v kombinaci řezů bold a book je dobře čitelný a nadčasový. Návrh nepočítá s jeho užíváním jako textového písma. Doplňující font může být např. bezpatková Helvetica, ale i patkový Times.

Případné další grafické řešení tiskovin by mělo být připraveno v duchu tohoto minimalistického návrhu, tak aby vhodně doplnilo zpracování loga a ostatních prvků používaných při prezentaci města Červený Kostelec."

Více informací najdete přímo na výstavě, která bude otevřená denně od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Foto Tomáš Kábrt, zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře