Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Stěhování odborů Městského úřadu v Náchodě z budovy soudu do Zámecké ulice

Stěhování odborů Městského úřadu v Náchodě z budovy soudu do Zámecké ulice

Email Tisk PDF
seznam článků
Stěhování odborů Městského úřadu v Náchodě z budovy soudu do Zámecké ulice
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

zameckaLetošní rok bude ve znamení stěhování pracovníků Městského úřadu v Náchodě z budovy okresního soudu v ulici Palachova do nově rekonstruované budovy v Zámecké ulici. Od začátku roku tato čtyřpodlažní budova v křižovatce ulic Zámecké a Tyršovy naproti ZUŠ prochází celkovou rekonstrukcí právě pro potřeby pracovníků odborů, které doposud sídlily v budově soudu. Jedná se o tyto odbory MěÚ: odbor sociálních věcí a školství, odbor výstavby a územního plánování, odbor životního prostředí a odbor obecní živnostenský úřad.

A proč se vlastně úředníci stěhují? Protože od původního záměru výstavby nové budovy soudu "U Bílé růže" stát, resp. ministerstvo spravedlnosti, upustilo. I s ohledem na vysokou cenu, bylo nutné hledat nové řešení, a proto se budova, ve které nyní okresní soud sídlí v přízemí, vrátila po náročných jednáních do vlastnictví státu. Město Náchod hledalo nové prostory, kam přestěhuje cca 70 pracovníků ze čtyř odborů. Vlastnímu nákupu budovy v Zámecké ulici přecházela řada jednání se státem, potažmo Úřadem pro zastupování státu ve věci majetkových. Ten s městem zahájil jednání o možnosti převedení budovy soudu zpět na stát výhradně pro potřeby ministerstva spravedlnosti již v roce 2016.

Nakonec došlo k oboustranně výhodné dohodě. Stát ušetří finanční prostředky za výstavbu nové soudní budovy a získá budovu, která byla za tímto účelem v minulosti postavena. Město rekonstrukcí administrativního objektu v ulici Zámecká získá moderní budovu s nižšími provozními náklady v centru města s dotací ze státního rozpočtu. Současně se zefektivní výkon státní správy a město nabídne občanům prostory přívětivější pro občany. Zároveň se město Náchod po dokončení celého procesu vrátí do majetku velmi důležitý pozemek současného parkoviště "U Bílé růže".

Kdy dojde k přestěhování odborů? Stavební úpravy objektu v Zámecké ulici včetně přístavby spisovny jsou již u konce a v průběhu listopadu se tak mohou začít stěhovat jednotlivé agendy i s úředníky do nově upravených prostor. Toto stěhování bude pro všechny velmi náročné a neobejde se bez částečného omezení provozu na jednotlivých odborech, které budou do konce roku 2018 přestěhovány do nově zrekonstruovaných a moderně vybavených prostor. Vstup do budovy, stejně jako všechna čtyři podlaží jsou plně bezbariérové, v přízemí je situována hlavní podatelna s recepcí a jednotlivé odbory mají k dispozici jednací místnosti pro možnost nerušeného a klidného jednání s občany. Tím je odstraněn i možný nedostatek soukromí při projednávání některých životních situací s úřady.

Věříme, že nové prostory městského úřadu budou příjemnější nejen pro jeho pracovníky, ale hlavně pro vás, pro občany, kteří zde budete vyřizovat své záležitosti. Prosíme o vaši shovívavost během stěhování a za případné komplikace s tím spojené se předem omlouváme.

Aktuální harmonogram stěhování odborů výstavby a územního plánování, životního prostředí, sociálních věcí a školství a obecní živnostenský úřad z budovy okresního soudu v Palachově ulici od nové budovy v ulici Zámecké najdete v příloze.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře