Středa 19.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Společná iniciativa zákonodárců zvolených za Královéhradecký kraj má první výsledky - dostavba dálnice D11 byla zahájena

Společná iniciativa zákonodárců zvolených za Královéhradecký kraj má první výsledky - dostavba dálnice D11 byla zahájena

Email Tisk PDF
seznam článků
Společná iniciativa zákonodárců zvolených za Královéhradecký kraj má první výsledky - dostavba dálnice D11 byla zahájena
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Všechny strany

po1Začátkem letošního roku, 21. ledna 2014, se poprvé sešli poslanci a senátoři zvolení za Královéhradecký kraj, aby se vzájemně informovali o situaci ohledně dostavby dálnice D11. Všichni se shodli, že dostavba dálnice do Hradce Králové a její další pokračování je pro ně absolutní prioritou. Byl stanoven postup, jak dovést jednání a spolupráci s ministerstvem dopravy k dlouho očekávanému obnovení stavebních prací.

V užším týmu, který se celé věci věnoval, je místopředseda vlády Pavel Bělobrádek - koordinátor skupiny poslanců a senátorů za KHK, Lubomír Franc - senátor a hejtman Královéhradeckého kraje, poslanci Jan Birke a Ivan Adamec a primátor Hradce Králové Zdeněk Fink. Právě město Hradec Králové sehrálo významnou roli v majetkovém vypořádání některých pozemků a tím přispělo k přiblížení termínu zahájení dostavby D11 již v těchto dnech.

"Město tak bude mít přímé spojení s dálnicí, tolik důležité pro podnikatele i cestovní ruch," uvedl primátor Zdeněk Fink a poděkoval všem zúčastněným zákonodárcům.
Včerejšího slavnostního zahájení dostavby D11 se zúčastnili: premiér Bohuslav Sobotka, místopředseda Vlády CR Pavel Bělobrádek, ministr dopravy Antonín Prachař, zástupci ŘSD a uskupení dodavatelských firem a v neposlední řadě právě zákonodárci zvolení za Královéhradecký kraj. Jejich společná iniciativa tak dnes dostala konkrétní rozměr v podobě navrácení dělníků a stavebních strojů na stavbu.

Senátor a hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc zmínil význam pokračování stavby i dalších prací na zahájení výstavby ve směru z Hradce Králové dále na Jaroměř. "V tomto úseku jsou potřebné pozemky vykoupeny již z 92%. Věřím, že i v tomto úseku budou moci stavební práce začít v dohledné době, nejlépe ještě před dokončením dostavby D11 do Hradce Králové," uvedl hejtman.

"Jsem velmi rád, že naše společná práce přinesla konkrétní výsledky a dostavba D11 může být dnes zahájena," uvedl při zahájení stavby místopředseda Vlády ČR a koordinátor skupiny poslanců a senátorů za KHK Pavel Bělobrádek.

Stavbaři se na D11 vrací po osmi letech a práce začnou na těch částech stavby, které jsou časově nejnáročnější. Jedná se především o mosty a křižovatky. Řidiči by se po novém úseku měli podle předpokládaného harmonogramu prací projet v srpnu roku 2017. Oproti ceně, která vyplývala z původní smlouvy, se podařilo dosáhnout úspory zhruba 18%, konečná cena stavby je 1,1 miliardy korun.

Neméně důležité jsou i přípravné práce na zmíněném pokračování výstavby dálnice z Hradce Králové do Jaroměře a dále jako rychlostní silnice R11 přes Trutnov na Královec.
"Pevně doufám, že tato započatá spolupráce poslanců a senátorů bude přínosem i do budoucna, ať už při výstavbě D11 do Jaroměře, rychlostních komunikací R11 a R35 a nebo při dlouho připravované stavbě obchvatu Náchoda," uvedl Jan Birke, poslanec a starosta Náchoda.

"Jsem rád, že práce budou obnoveny, nicméně, když se tak rozhlédnu, stále ještě nevidím Trutnov," komentoval s trochou nadsázky dnešní zahájení stavebních prací poslanec a starosta Trutnova Ivan Adamec.

Foto archiv Úřadu Vlády ČR

Článek k tématu: Po osmi letech začaly práce na posledním úseku D11 u Hradce Králové

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře