Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Obchodní centrum se místo Tepny zatím stavět nebude, kraj zrušil územní rozhodnutí

Obchodní centrum se místo Tepny zatím stavět nebude, kraj zrušil územní rozhodnutí

Email Tisk PDF

tepnaKrajský úřad Královéhradeckého kraje v závěru minulého týdne zrušil územní rozhodnutí povolující výstavbu hypermarketu v centru Náchoda. Odvolání proti rozhodnutí stavebního úřadu v Náchodě ze dne 18. 8. 2014 podal Sbor dobrovolných občanů a Ing. Hana Böhmová.

"Odvolací orgán ... dává za pravdu odvolatelům, tedy že se stavební úřad dostatečně nezabýval posouzením záměru na umístění stavby "Obchodní centrum Náchod" s vydanou územně plánovací dokumentací, s cíli a úkoly územního plánování, zejména s charakterem území, s požadavky na ochranu architektonických a urbanistických hodnot v území," uvádí se v dokumentu, vydaném Odborem územního plánování a stavebního řádu krajského úřadu.

"Lidé ze Sboru dobrovolných občanů chtějí, aby byl Náchod pro své obyvatele lákavým místem k životu a setkávání a neváhají tomu obětovat svůj volný čas a energii. Právně je podporujeme v jejich úsilí a těší nás, že byli v tomto případě úspěšní," vyjádřila se k situaci právnička organizace Frank Bold Hana Sotoniaková. "Krajský úřad jim dal za pravdu a územní rozhodnutí zrušil též kvůli chybějící hlukové studii. Posouzení budoucí hlukové zátěže musí být řešeno již při umístění stavby v území," doplnila.

"Územní plán nejsou jen regulativy. Je to ucelený dokument, který dává nové výstavbě určitý řád a smysl v celkovém kontextu fungování města. Rozhodnutí krajského úřadu proto vítáme a znamená pro nás i velkou úlevu a zadostiučinění, neboť se dá vnímat i jako potvrzení tohoto našeho názoru," řekl člen Sboru dobrovolných občanů a zastupitel Michal Kudrnáč.

Celý projekt se nyní vrací na začátek a je jisté, že v areálu bývalé Tepny v nejbližších letech hypermarket stát nebude. V rámci nového projednání bude stavební úřad muset posoudit a pečlivě odůvodnit, zda je záměr obchodního centra skutečně v souladu s územním plánem, charakterem území a požadavky na ochranu architektonických a urbanistických hodnot. Právě proto je nyní podle Sboru dobrovolných občanů ideální doba pro to, aby vedení města zahájilo s majitelem jednání o odkupu všech pozemků.

"Dohoda s majitelem nebude snadná, je ale třeba uvážit, že svou rozlohou i umístěním se jedná o jedinečnou plochu, kam je možné postupně umístit širokou škálu městských funkcí, od drobné výroby přes bydlení, služby a obchod, kulturu i sport, to vše v rámci kvalitně definovaného veřejného prostoru. Je to pro Náchod šance, která se opakuje jednou za mnoho desítek let, ne-li naposled," říká k možnostem budoucího využití architekt Viktor Vlach.

Zdroj www.nachodskyswing.cz

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře