Pondělí 4.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Nabídka akcí na Náchodsku pro víkend od 17. do 19. května

Nabídka akcí na Náchodsku pro víkend od 17. do 19. května

Email Tisk PDF

mazor

Mistrovství republiky mažoretek, přenos koncertu Berlínské filharmonie, Den s policií, koncert na zámku, květinový den, divadlo, koncerty, výstava zvěře či sraz tuningových aut. Víkend na Náchodsku o víkendu od 17. do 19. května nabízí celou řadu akcí.

Milovníci upravených "vytuněných" automobilů si dají již 11. rokem své dostaveníčko v autokempu Rozkoš u České Skalice. V sobotu 18. května od 10 hodin začne představování upravených vozů, které budou hodnoceny odbornou porotou.

Příznivci relaxace při tibetských miskách s Waltrem Erbrem se sejdou v přednáškovém sále Divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě. Program začíná v pátek v 19 hodin.

Two voices je název vokálního tria, které vystoupí na zámku v Novém Městě nad Metují. Krásu klasického zpěvu přinášejí Dája Šimíčková, šansonovým zpěvem a kytarou přispěje Jana Rychterová, houslovými variacemi a "nepravostmi" pak Vladimír Iljič Pecháček. Koncert začíná v pátek 17. května v 19 hodin.

Opět na novoměstském zámku. V sobotu v 10 hodin tu začne Výstava trofejí spárkaté zvěře, která potrvá až do pondělí. Vstupné je dobrovolné.

Novoměstské muzeum se v sobotu přidá k Mezinárodnímu dni muzeí a galerií. Vstup do objektů muzea, tedy i do Galerie Zázvorka, je tento den zdarma.

Na kurtech Ruchadla Zájezd se v sobotu od 9 hodin hraje II. ročník volejbalového turnaje žen. Hrát se bude na dvou antukových kurtech. Občerstvení bude zajištěno v restauraci u hřiště, ceny jsou připraveny pro všechna družstva.

Na dětském dopravním hřišti v Náchodě Bělovsi se v sobotu od 9:30 hodin uskuteční další ročník již tradičního zábavného soutěžního dopoledne pro děti Den s Policií. Akci společně pořádá Městská policie Náchod, Policie ČR a AMK-BESIP DDH Náchod. Děti jsou zvány k soutěžím o zajímavé ceny, ale i k prohlídce techniky celého integrovaného záchranného systému a k ukázkám z práce policie a dalších záchranných složek.

Kolektivy tanečníků budou soutěžit v různých druzích tanců při taneční přehlídce Hronovské jablíčko. V sále Josefa Čapka se začíná v sobotu 18. května v 10 hodin.

V Prodejní zahradě v Červeném Kostelci se v sobotu od 10 hodin koná Svatební květinový den. Připraveny budou ukázky svatebních kytic, výzdoby aut a stolů, ochutnávka svatebních dortů a zákusků a módní přehlídka nejen svatebních šatů v 10 a 14 hodin.

V České Skalici v sobotu odhalí pomník skauta Jiřího Šimáně. Ceremoniál odhalení pomníku této významné osobnosti veřejného života, skautským jménem Šíp, se bude konat od 13 hodin. Pomník bude umístěn vedle nové radnice v ulici T. G. Masaryka.

Židovskou hudbu zahraje a hebrejské písně zazpívá vokální soubor Noach. Program začíná v evangelické modlitebně v Hronově v sobotu ve 14 hodin.

V Hronově od Jiráskova divadla v sobotu v 18 hodin odstartuje Česko - polský půlmaraton. Trasa vede do Kudowy Zdrój a zpět do Hronova. Startují všechny kategorie závodníků.

Hodně smíchu a pár slz je název divadelní hry, kterou uvede divadlo VIOLA Praha v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci. V hlavních rolích se představí Carmen Mayerová a Tereza Kostková. Začátek představení je v sobotu v 19:30 hodin.

Na Zimním stadiónu v Náchodě se v neděli koná semifinále Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Soutěžní pódiové choreografie určí nejlepší postupující do finálového kola Mistrovství České republiky a nominaci na Mistrovství světa. Program začne v 9 hodin a vyvrcholí po 14. hodině.

Pravidelný nedělní Promenádní koncert začne v 10 hodin v areálu před Divadlem J. K. Tyla v Červeném Kostelci. Hrát tentokrát bude akordeonový orchestr Musica harmonica.

Komorní koncert v rámci festivalu Camerata Nova začne v neděli v 17 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Malé Skalici. Výtěžek z koncertu bude věnován farnosti.

Berlínská filharmonie živě v Kině Vesmír v Náchodě. Satelitní přímý přenos z Berlína začíná v neděli v 19:30 hodin.

Foto archiv Mažoretky Náchod

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře