Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Ostatní sporty Každá náchodská mažoretka odjela z Hořic s medailí

Každá náchodská mažoretka odjela z Hořic s medailí

seznam článků
Každá náchodská mažoretka odjela z Hořic s medailí
Strana 2
Všechny strany

mazoretkyMažoretková skupina MONA Náchod se v neděli zúčastnila své druhé letošní kvalifikace na Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu v Hořicích. Každá z náchodských děvčat odjížděla z hořické sportovní haly gymnázia minimálně s jednou medailí na krku a postupem do semifinále, které se koná 19. května v Náchodě.

Mažoretky jsou dnes zcela plnohodnotným odvětvím sportu a reprezentantky klubu MONA Náchod sbírají jeden úspěch za druhým. Velké ambice mají děvčata i v blížícím se semifinále, které se navíc koná na domácí půdě.

"Jako jeden z diváků se těším na soutěžní pódiové choreografie, které určí nejlepší postupující do finálového kola Mistrovství České republiky a nominaci na Mistrovství světa. Všem soutěžícím mažoretkám přeji hodně zdaru a úspěchů při jednotlivých vystoupeních a nám divákům krásný a příjemný zážitek z této show," komentoval blížící se velkou sportovní akci v Náchodě starosta města Jan Birke.

V Hořicích získala 1. místo kadetka Nina Sedláčková v kategorii sólo pom pon (vystoupení s třásněmi), Nina Sedláčková, Viktorka Vajsarová a Kristýnka Trávníčková v kategorii trio pom pon a mini mix kadetek ve složení Trávníčková, Kašparová, Krausová, Valentová, Kubínová, Rousková a Bartůňková.

V juniorkách zvítězila Andrea Michlová v kategorii sólo baton (vystoupení s hůlkou), Adéla Černá v kategorii sólo pom pon, Aneta Vacková a Monika Slaninová v duo baton a mini mix juniorek ve složení Vacková, Tataiová, Drábková, Cvrčková, Kýrová a sestry Slaninovy.

V kategorii seniorek zvítězila v sólo batonu Anna Bergerová sólo baton, Věra Pecoldová a Věra Lukášová dominovaly v duo baton a další zlatou získal opět mini mix seniorek ve složení Bergerová, Lukášová, Pecoldová, Kotyzová, Dušková, Vodáková a Obytová.

"Soutěž pro nás byla velmi úspěšná. Přestože se jednalo především o soutěž sóloformací, Náchod si z Hořic i další medaile za druhá a třetí místa. Všem jim proto gratulujeme, zveme fanoušky na pěknou podívanou do Náchoda a věříme, že v úspěších budeme pokračovat," řekla na závěr spokojená trenérka náchodských mažoretek Monika Bergerová. 

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře