Sobota 2.březen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Nabídka akcí na Náchodsku pro víkend od 15. do 17. března

Nabídka akcí na Náchodsku pro víkend od 15. do 17. března

Email Tisk PDF

zvirata

Vyvrcholení divadelního festivalu, indiánský workshop, módní přehlídka, vyhlášení sportovce roku, loutkové divadlo, satelitní přenos opery nebo házená. Na Náchodsku se o víkendu od 15. do 17. března koná celá řada akcí.

V Divadle J.K.Tyla v Červeném Kostelci se už od středy koná přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla. Podstatnou část ze třinácti představení mají diváci ještě před sebou.

Workshop, přednášky a obřady pod vedením čistokrevné indiánky z kmene Krí se od pátku do neděle konají ve Vile Čerych v České Skalici. Lze se účastnit i na jednotlivé části programu.

V pátek v 10 hodin začne v prostorech Střediska volného času Déčko v Náchodě vernisáž výstavy Do pohádky na Ukrajinu a zase zpátky s pohádkovým představením a prezentací ruské kultury.

Láry Fáry dělá člověka se jmenuje módní přehlídka v náchodské kavárně. Přehlídka jarní i letní kolekce je prodejní. Začíná se v pátek 15. března v 16 hodin.

Slavnostní galavečer, v rámci kterého dojde k vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec, reprezentant okresu Náchod za rok 2012, se koná v sále Josefa Čapka v Hronově. Začíná se v pátek od 18 hodin. V doprovodném programu vystoupí Olga Lounová a Jiří Zonyga.

V náchodském Déčku se v sobotu v 9 hodin konají dvě akce. Sobota s Herbertem je zábavná výuka angličtiny pro děti a Jarní fimo hrátky, což je dopolední workshop modelování z polymerové hmoty fimo.

V sobotu v 15 hodin se hraje loutková pohádka. Loutkový soubor Dětem pro radost v náchodském loutkovém divadle uvede představení O chytré lišce.

V sobotu v 16:45 hodin začne v Kině Vesmír v Náchodě satelitní přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku s názvem Francesca da Rimini. Opera je nastudována v italském originále a uváděna s anglickými a českými titulky.

V házenkářské hale Plechovka Na Hamrech v Náchodě se v sobotu utkají v 15. kole 1. ligy házené domácí TJ Náchod s týmem JM Chodov. Utkání začíná v 17:30 hodin.

V sokolovně v České Skalici v sobotu ve 20 hodin začíná Maškarní bál na téma Máme rádi zvířata. K tanci hraje skupina Hektoři.

V neděli od 9 hodin začínají v Hronově Velikonoční trhy uměleckých řemesel. V sále J. Čapka, v jeho předsálí i po celém hronovském náměstí budou vystavovat své výrobky s velikonoční a jarní tématikou vystavovatelé a řemeslníci z celé ČR.

Na smrtnou neděli budou děvčata z folklorního souboru Barunka obcházet obyvatele České Skalice s přáním hezkého jara a s koledou. Odpoledne ve 14 hodin vyjde z Husova náměstí průvod v čele s Mořenou. Průvod půjde ulicí Boženy Němcové k řece Úpě pod maloskalickou tvrzí, kde bude Mořena - Zima odstrojena a utopena.

Pro děti od 3 do 10 let je určena pohádka Nosáčkova dobrodružství – Pinokio. V Divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě se začíná v neděli v 15 hodin.

Špalíček je představení Bílkova kratochvilného divadla v rámci Minifestivalu pohádek pro děti. V Kině 70 v Novém Městě nad Metují se začíná v neděli v 15 hodin.

V neděli v 16 hodin je před budovou Déčka sraz a bude se Vítat jaro. Společně potom svrhnou Morenu do Metuje. Od 14:30 se v Déčku budou vyrábět Morenky.

Na Zimním stadionu v Náchodě začne v neděli v 16:30 hodin Exhibice krasobruslařského oddílu. Závodnice předvedou exhibiční program, který sestavil choreograf František Blaťák.

Co se o víkendu děje na Broumovsku najdete na serveru Naše Broumovsko.  

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře