Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Městský úřad Trutnov získal ocenění od Ministerstva vnitra

Městský úřad Trutnov získal ocenění od Ministerstva vnitra

Email Tisk PDF

Ing. Jan SeidelMěstský úřad Trutnov je třetím nejpřívětivějším úřadem v kraji. V pilotním projektu Ministerstva vnitra "Hodnocení přívětivosti úřadů obcí s rozšířenou působností" obsadil bronzové místo v rámci hodnocení úřadů v Královéhradeckém kraji.

"Takové ocenění je pro nás důkazem, že trutnovský úřad funguje dobře a klientům poskytuje profesionální služby. Ovšem neustále je co zlepšovat,“ dodává Ivan Adamec, starosta města Trutnova. 

Ministerstvo vnitra v tomto projektu hodnotilo přístup městských úřadů k obyvatelům. Celkem se do projektu zapojilo 190 úřadů z celé České republiky. Ministerstvo při hodnocení sledovalo čtyři desítky kritérií - například využívání on-line služeb a webových stránek, transparentnost, komunikativnost nebo zvyšování komfortu pro občany přímo na úřadu.

Městský úřad Trutnov byl vyhodnocen jako 3. nejpřívětivější úřad v  Královéhradeckém kraji. „Toto ocenění patří především zaměstnancům našeho úřadu, kteří se snaží poskytovat co nejkvalitnější služby,“ vysvětluje tajemník Městského úřadu Trutnov, Jan Seidel.

Slavnostní předávání cen „Přívětivý úřad“ se uskutečnilo ve Vzdělávacím středisku Institutu pro veřejnou správu Praha v Benešově, kde si ocenění převzal tajemník Městského úřadu Trutnov. „Rozhodně plánujeme naše služby i nadále zlepšovat. Nedávno jsme například zavedli možnost bezhotovostní platby kartou na pokladně. Nechceme, aby návštěva úřadu byla pro klienty nepříjemnou povinností. Snažíme se jim co nejvíce vycházet vstříc a svou agendu plnit rychle a spolehlivě,“ říká Jan Seidel. 

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře