Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Město Náchod se vyjádřilo ke kritice občanů k rekonstrukci kruhového objezdu u Slavie

Město Náchod se vyjádřilo ke kritice občanů k rekonstrukci kruhového objezdu u Slavie

Email Tisk PDF

slavieV souvislosti s připomínkami občanů k řešení a výstavbě okružní křižovatky Slávie oslovilo vedení města Náchoda zástupce Ředitelství silnic a dálnic ČR, Správu Hradec Králové, které je investorem celé stavby, aby na dotazy a připomínky prostřednictvím projektanta zareagovali.

Kritiku si vysloužilo především zúžení jízdních pruhů. V současné době technické normy doporučují usměrnění provozu do zúžených jízdních pruhů šířky 3,5 m a pojezdové dodláždění v případě přejíždění delší soupravy. ŘSD jako investor má s tímto řešením dobré zkušenosti, které se projevily v praxi např. po rekonstrukci silnice I/14 v Náchodě ve směru na Červený Kostelec.

Po spuštění dopravy na zhotovenou část okružní křižovatky byla provedena zástupci investora a zhotovitele kontrola průjezdnosti vozidel navrženou částí kruhové křižovatky. Při dodržení směru jízdy v jízdním pruhu nedochází ani u nejdelších souprav k přejíždění vydlážděných ploch ani chodníkových obrub.

Další kritiku si vysloužila absence tzv. bypassů, což vzhledem k blízkosti obytných domů u křižovatky a tudíž nedostatku místa nemohl projektant zahrnout do projektu.
Při obousměrném provozu na polovině dokončené vozovky došlo k poškození betonových vodících proužků, které zajišťují odtok vody do uličních vpustí. Tyto betonové prvky budou před dokončením celé stavby nahrazeny v exponovaných místech žulovou dlažbou.

Výstavba křižovatky má určité technologické postupy, při přeložkách sítí a zádlažbách se pracuje v prodloužených směnách, oproti harmonogramu prací a smlouvě o dílo se zhotovitelem je celá stavba v předstihu a celkové ukončení stavby a uvedení do plného provozu se předpokládá 15. 6. 2015, což je 14 dní před původně plánovaným termínem.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře