Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Každý svého zdraví strůjcem

Každý svého zdraví strůjcem

Email Tisk PDF
seznam článků
Každý svého zdraví strůjcem
Strana 2
Všechny strany

rakTPrávě to je symbolický název úspěšné putovní výstavy, se kterou se Liga proti rakovině Praha sedmým rokem vydává na pouť po českých a moravských městech. Do Náchoda na pozvání místní pobočky poprvé zavítala již v roce 2011. Výstava měla velký ohlas mezi návštěvníky všeho věku, proto se právě letos, kdy Liga proti rakovině Náchod slaví 20. výročí svého vzniku, opět uskutečňuje.

Hlavním cílem této akce je oddémonizovat závažné, deprimující téma rakoviny. Mnohem rozumnější, než se pouze této nemoci zbytečně bát, je dozvědět se nové poznatky a hlavně přemýšlet o životním stylu svém i své rodiny a pozitivně jej ovlivňovat!

Liga proti rakovině představuje téma prevence rakoviny a její léčby z přívětivější stránky, proto uvidíte i vtipy Vladimíra Jiránka, Jiřího Slívy, Miroslava Bartáka a vynikající fotografie Františka Dostála, jehož objektiv zachycuje obyčejné lidi v běžných situacích všedního života. Součástí expozice jsou panely určené i nejmenším dětem, které si v bohatě ilustrované části najdou informace o zdravém životním stylu, i když ještě neumějí číst. Nejen pro dětské návštěvníky, žáky a studenty všech stupňů a typů škol jsou kromě expozice připraveny také zábavné hrátky, kde si vyzkoušejí své fyzické i smyslové dovednosti pod heslem Zkus, jak jsi na tom. Pro úspěšné řešitele testu jsou připraveny odměny.

Dospělým návštěvníkům akce Liga proti rakovině Praha ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem nabízí také improvizovanou "vyšetřovnu". Každý zájemce si může nechat změřit některé základní zdravotní ukazatele, např. hladinu cholesterolu, hodnotu krevního tlaku, výši BMI, procento skrytého tuku v těle, lékaři a zdravotníci poradí v oblasti zdravého životního stylu, nekuřáctví i obezity. V rámci boje proti jednomu z nejagresivnějších typů rakoviny, melanomu, přizvala LPR ke spolupráci také specialisty – dermatology. Na místě bude přítomen odborný lékař, se kterým můžete konzultovat mateřská znaménka, pihy a změny na kůži. Členky náchodské Ligy proti rakovině Náchod budou zájemce seznamovat s možnostmi preventivního samovyšetřování prsou. Součástí pódiového programu budou pestrá kulturní vystoupení skupin dětí a mládeže z našeho regionu. Vstup na výstavu i všechna vyšetření jsou zdarma!

Liga proti rakovině Praha a Náchod vás společně se starostou města Janem Birke, který nad výstavou převzal záštitu, zvou v pondělí 29. září od 10 do 18 hodin a v úterý 30. září od 9 do 17 hodin na expozici do stanového městečka na Masarykově náměstí v Náchodě.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře