Středa 19.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Hyde Park Magazín Ocenění za turistické propagační materiály posbíral Kuks i Turistické noviny Královéhradeckého kraje

Ocenění za turistické propagační materiály posbíral Kuks i Turistické noviny Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF
seznam článků
Ocenění za turistické propagační materiály posbíral Kuks i Turistické noviny Královéhradeckého kraje
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

kuks2Turistické materiály z Kuksu jsou nejlepší v Česku. Zvítězily v celostátní soutěžní přehlídce turisticko-propagačních materiálů Turist Propag 2016. Odborná porota udělila Kuksu dvě první místa a navíc i zvláštní cenu poroty. Turistické noviny Královéhradeckého kraje získaly třetí místo.

První místo a zároveň zvláštní ocenění odborné poroty získal skládaný leták s plánkem barokního areálu. V kategorii map ohodnotila porota první cenou cyklomapu Labské stezky z Hradce Králové do Kuksu a trhací mapu Kuksu s tipy na výlety po Královédvorsku a okolí Jaroměře. Turistické noviny Královéhradeckého kraje tradičně informují o vybraných zajímavostech v kraji, tipech na výlet a novinkách v oblasti cestovního ruchu. Ve své kategorii se umístily na třetím místě.

„Jen to potvrzuje, že jsme vsadili na správnou vlajkovou loď nejen co se týče Kuksu jako památky, ale i přístupu k cestovnímu ruchu. Návštěvnost našeho regionu rok od roku roste a turistické noviny, které pravidelně vydáváme, považuji za skvělý zdroj informací, pokud chci vědět, co se v Královéhradeckém kraji bude dít," říká náměstek hejtmana a radní pro oblast cestovního ruchu Otakar Ruml.

„Skládaný leták Kuksu je nejoblíbenější materiál, který jsme kdy vydali. Sáhne po něm každý. Vejde se do kapsy a přitom v něm je vše, co turista potřebuje. Recept na úspěch tiskovin u turistů je zdánlivě snadný. Musí na nich být vidět, že se jim někdo věnuje a přemýšlí o nich. A neváhá zaplatit kvalitní snímky," vysvětluje úspěch Filip Košťál, spoluautor oceněných tiskovin a PR manažer Revitalizace KUKS.

Kuks uspěl v konkurenci bezmála dvou set propagačních materiálů. Do soutěže se přihlásilo 118 subjektů – mezi nimi i Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism, Pražská informační služba, sdružení České dědictví UNESCO nebo Královéhradecký kraj. Porota vybírala ze 185 produktů a tiskovin v 10 kategoriích. Konkurence byla tedy obrovská, i když se soutěž Turist Propag konala poprvé.

„Velmi mě těší, že soutěž vznikla. Přeji organizátorům, aby se z ní stala každoroční prestižní událost. Skvělým nápadem byla diskuze soutěžících s porotci. V ní vidím největší přínos soutěže a měla by se proměnit v odbornou konferenci. Na příkladech dobré i špatné praxe by se pracovníci v turismu mohli vzdělávat," dodává Martin Puš, vedoucí projektový manažer Revitalizace KUKS.

Revitalizace Kuks o. p. s. stojí za obnovou areálu někdejších barokních lázní z evropských dotací, provozuje oficiální turistický portál ZKUSKUKS.cz a turistické informační centrum. Vydává brožury, plánky a letáky pro Kuks.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře