Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Až z Karibiku do České Skalice - IFAS 2014 (II. část)

Až z Karibiku do České Skalice - IFAS 2014 (II. část)

seznam článků
Až z Karibiku do České Skalice - IFAS 2014 (II. část)
Strana 2
Všechny strany

souborČeská Skalice má, jako jediné město v celém Královéhradeckém kraji, mimořádnou příležitost slyšet a vidět v neděli 6. července hned dva účastníky prestižního mezinárodního soutěžního festivalu IFAS Pardubice.

Koncem května jsme na Náchodském infu představili prvního účinkujícího tohoto výjimečného koncertu v České Skalici – ARCADII, kolumbijský Komorní sbor Univerzity EAFIT z Medellinu. Uměleckou vedoucí a dirigentkou sboru je Cecilia Espinoza Arango.

Druhým zahraničním účastníkem tohoto koncertu, kterého Vám představujeme, je smíšený pěvecký sbor Ruský kánon Moskevské státní univerzity kultury a umění. Je to mladý kolektiv s bohatými tradicemi koncertní činnosti, vycházejícími z dlouhodobé historie oboru sborového dirigování na této vysoké škole. Uměleckou ředitelkou a dirigentkou sboru je od roku 2011 laureátka mezinárodních sborových soutěží docentka Olga Burova.

Koncertní činnost sboru je neobyčejně bohatá a zaměřuje se na interpretaci dramaturgicky zajímavých skladeb ruských i zahraničních klasiků, autorů moderní hudby i úpravy ruských lidových písní. Sbor spolupracuje též s profesionálními orchestry. Zúčastnil se koncertního provedení opery G. Bizeta Carmen (2012), provedl Messa di Gloria G. Pucciniho, Matoušovy pašije J. S. Bacha (2013) a v listopadu 2013 realizoval ruskou premiéru díla Boba Chilcotta Pět dní, které změnily svět.

Ruský kánon je držitelem diplomu z Mezinárodní sborové soutěže Chorus Inside 2008 (Moskva, 2008) a laureátem Celoruského studentského sborového festivalu Festоs (Moskva, 2010). V roce 2011 se zúčastnil X. Mezinárodního festivalu univerzitních sborů Universitas cantat (Poznaň, Polsko). V témže roce se stal laureátem Mezinárodního soutěžního sborového festivalu duchovní hudby Crystal Chapel (Moskva, 2011) a v roce 2012 laureátem Mezinárodní soutěže pěveckých sborů Slovakia cantat (Bratislava, Slovensko).

Tento výjimečný a jediný koncert v rámci Královéhradeckého kraje se uskuteční 6. července od 16 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v České Skalici – Malé Skalici.

Předprodej vstupenek bude zahájen v sobotu 21. června v Regionálním informačním centru v České Skalici, Legionářská č.p. 33 (vstup z Třídy T.G. Masaryka), tel. 491 453 870, mobil. tel. +420 773 578 112, e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Koncert vedle českoskalických podnikatelů finančně podpořilo také město Česká Skalice a Královéhradecký kraj. Za pořadatele Vás na tento výjimečný koncert zvou Jan Vlček, Luboš Adamů a Magda Bečičková.

Článek k tématu: Až z Karibiku do České Skalice - IFAS 2014

Zdroj www.ceskaskalice.cz

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře