Středa 26.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Až z Karibiku do České Skalice - IFAS 2014

Až z Karibiku do České Skalice - IFAS 2014

seznam článků
Až z Karibiku do České Skalice - IFAS 2014
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

kar2V neděli, 6. července 2014 budou mít posluchači po dvou letech opět mimořádnou příležitost slyšet v maloskalickém kostele Nanebevzetí Panny Marie dva vynikající zahraniční pěvecké sbory. Komorní sbor ARCADIA z Kolumbie a smíšený sbor Ruský kánon z Moskvy, které vystoupí v České Skalici v rámci mezinárodního prestižního festivalu akademických pěveckých sborů IFAS Pardubice.

Umělecká vedoucí a dirigentka Cecilia Espinoza Arango řídí Komorní sbor Univerzity EAFIT z kolumbijského Medellinu, uměleckou ředitelkou a dirigentkou moskevského smíšeného sboru Moskevské státní univerzity kultury a umění je docentka Olga Burova, laureátka mezinárodních sborových soutěží. Jedná se o výjimečný a jediný koncert v rámci Královéhradeckého kraje.

Repertoár kolumbijského sboru ARCADIA, v němž pracuje celkem 22 zpěvaček a zpěváků, je velmi rozsáhlý. Sbor se účastní nejvýznamnějších sborových akcí v Kolumbii i prestižních sborových festivalů a soutěží v zahraničí. V roce 2000 získal 3. cenu v kategorii komorních sborů ve sborové soutěži Felipe Vallesiho v Mendoze (Argentina) a v roce 2002 zlatou medaili v kategorii komorních sborů a zvláštní ocenění ve folklorní kategorii v Mezinárodní sborové soutěži na řeckém ostrově Rodos. V roce 2006 se umístil na 3. místě v kategorii komorních sborů v Mezinárodní soutěži Bély Bartóka v maďarském Debrecénu a v roce 2007 byl pozván k vystoupení u příležitosti Sborového sympozia The Ascending Voice (Stoupající hlas), které se konalo na Peppendine Univerzitě v L. A. (USA). V roce 2010 zvítězil sbor Arcadia v Polyfonní soutěži v Torrevieje (Španělsko) a v roce 2012 byl vybrán jako jeden z 12 sborů k účasti na Soutěži Haralda Andersona ve Finsku.

U sboru působí dva dirigenti. Cecilia Espinosa je dirigentkou a uměleckou vedoucí Komorního sboru Arcadia. Po absolvování teorie vyučování na Univerzitě v Cambridge jí Britský koncil udělil grant k účasti na vysokoškolském programu King´s College v Londýně. V roce 1996 získala magisterskou hodnost v oboru dirigování orchestru na Harttově škole Hartfordské univerzity v Connecticutu (USA). Svou doma dobře známou sborovou technikou a interpretací si Cecilia Espinosa vydobyla zasloužené postavení jako lektorka a vynikající pedagožka. Založila a po šest let vedla katedru hudby Univerzity EAFIT v Medellinu a v současné době pokračuje v práci na této katedře jako dirigentka a učitelka interpretačních aktivit. V roce 2000 byla jmenována ředitelkou Univerzitního symfonického orchestru. Jako hostující dirigentka spolupracovala s řadou pěveckých sborů a orchestrů v různých částech země. V roce 2004 se s velkým úspěchem zhostila pozvání k řízení Latinského symfonického orchestru v Sabaudii (Itálie). Jako dirigentka spolupracovala rovněž s Národním orchestrem Kuby a většinou orchestrů v Kolumbii, jako např. s Národním symfonickým orchestrem, Filharmonickým orchestrem v Bogotá nebo Valle symfonickým orchestrem. Po třináct sezón vedla Symfonický orchestr EAFIT, s nímž uvedla v premiéře mnoho latinsko-amerických orchestrálních děl.

Juan David Osorio je absolventem oboru skladba na Univerzitě EAFIT v Medellinu. V současné době dokončuje své magisterské studium oboru dirigování a kompozice na téže univerzitě. Od roku 2010 působí jako 2. dirigent sboru Arcadia. Jeho skladby získaly významná ocenění v Kolumbii i v zahraničí.

Koncert se uskuteční v neděli, 6. července od 16 hodin v Maloskalickém kostele Nanebevzetí Panny Marie v České Skalici – Malé Skalici. Předprodej vstupenek bude zahájen v sobotu 21. června v Regionálním informačním centru v České Skalici, Legionářská č.p. 33 (vstup z Třídy T.G. Masaryka), tel. 491 453 870, mobil. tel. +420 773 578 112, e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Koncert vedle českoskalických podnikatelů finančně podpořilo také město Česká Skalice a Královéhradecký kraj.

Foto Renata Bouwer a archiv Univerzita EAFIT Medellin, zdroj www.ceskaskalice.cz

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře