Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Cyklistika Nové Město nad Metují se stalo jedním z dvacítky zakládajících členů Asociace měst pro cyklisty

Nové Město nad Metují se stalo jedním z dvacítky zakládajících členů Asociace měst pro cyklisty

Email Tisk PDF
seznam článků
Nové Město nad Metují se stalo jedním z dvacítky zakládajících členů Asociace měst pro cyklisty
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

asoc1Nové Město nad Metují se stalo jedním z dvacítky zakládajících členů Asociace měst pro cyklisty. Vznik sdružení, jehož ustavující schůze se konala 2. července v Praze, je vyvolán snahou spojit města podporující cyklistickou dopravu a společně uskutečňovat kroky, které povedou ke zlepšení podmínek pro cyklodopravu.

"Naše města se stále více zahlcují auty, náklady na novou dopravní infrastrukturu a její údržbu stoupají. Podporou cyklistické dopravy lze tyto náklady významně redukovat a celý bolavý dopravní systém měst pomalu začít uzdravovat. Právě města jsou totiž pro cyklistickou dopravu klíčová. Svoji roli si již teď některá uvědomují, a proto také vytvořila Asociaci měst pro cyklisty, jejímž cílem je pomáhat prosazovat procyklistická opatření, která navrhuje vládou schválená Cyklostrategie 2013, a aktivně tak ovlivnit situaci ve prospěch cyklistů," komentoval vznik asocoace její první předseda, primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal.

Za Nové Město nad Metují se ustavující schůze zúčastnila místostarostka města Bronislava Malijovská a vedoucí odboru životního prostředí Jaroslav Rohulán.

Specifickými cíly asociace je podporovat rozvoj městské mobility jako systému  s vyváženým dělením dopravy mezi automobilovou (25%), hromadnou (25%), cyklistickou (25%) a pěší (25%), usilovat o změny v legislativě České republiky vedoucí ke zrovnoprávnění cyklistické dopravy či usilovat o systémové změny ve financování rozvoje dopravní infrastruktury v ČR z veřejných prostředků ve prospěch cyklistické dopravy. Dalšími cíli je zviditelňovat cyklistiku a dostávat ji do centra pozornosti v  územním plánování a politickém uvažování a pomáhat zajištění finančních zdrojů pro realizaci konkrétních opatření a aktivit v členských městech formou projektů realizovaných asociací.

"Nové Město nad Metují je na startu změn v městské dopravě. Potýká se, ostatně jako jiná města s počtem obyvatel kolem 10 tisíc, s nedostatečným počtem parkovacích míst pro automobily, nemá silniční obchvat, silnice I. třídy I/14 prochází historickým renesančním náměstím...Mnohaleté úsilí vedení města o výstavbu přeložky, která by pomohla přenést dopravní zátěž z centra a z rozbité krajské silnice v městské části Krčín na novou přeložku, narážejí na vlekoucí se územní řízení i stálý nedostatek státních finančních prostředků určených na kvalitnější opravy těžkými nákladními auty zničených ulic," uvádí novoměstští zastupitelé v prohlášení k důvodu vstoupení města do asociace.

"Město může rychle a za málo peněz pomoci k bezpečné jízdě na kole těm, kteří nejsou či nemusí být závislí jen na automobilu. Protože cyklistická doprava nedosahuje v Novém Městě nad Metují v současné době ani celostátního průměru podílu na dopravě, je v ní skryta zatím nevyužitá rezerva, kterou město hodlá při řešení dopravních problémů využít. Aktivní členství v asociaci může tomuto cíli významně pomoci," končí prohlášení radnice Nového Města nad Metují.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře