Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Cyklistika Michal Kaněra úspěšně reprezentoval Červený Kostelec i v Brazílii

Michal Kaněra úspěšně reprezentoval Červený Kostelec i v Brazílii

Email Tisk PDF
seznam článků
Michal Kaněra úspěšně reprezentoval Červený Kostelec i v Brazílii
Strana 2
Všechny strany

kaneraNa druhé straně planety se konal etapový závod Brasil Ride. Už z názvu lze odtušit, kde se závod konal: v exotické Brazílii. Jedná se o etapový závod dvojic, kdy závodníci během 7 dní najedou 650 kilometrů a nastoupají přes 10 tisíc metrů.

Brasil ride. Jaké zážitky a pocity se Michalu Kaněrovi teď, po dojetí závodu, s tímto slovním spojení vybavují? "Když mě zavolal Martin Horák s nabídkou, že by chtěl, abych s ním absolvoval Brasil ride, přepadl mě pocit štěstí a naplnění. Znamenalo to pro mě absolvovat největší závod na konci sezony, takže jsem byl opravdu moc šťastný! Zároveň jsem si při lehkém vystřízlivění začal uvědomovat, že je to závod na konci sezony a přeci jenom už síly nejsou takové jako v létě. Domluvili jsme se poměrně na poslední chvíli, tudíž jsem už nemohl upravit můj tréninkový plán a závodní program. Před Brasil ride jsem hodně závodil, takže jsem moc netrénoval v aerobním pásmu a nesbíral objemové kilometry. Během přibývajících etap jsem proto cítil, že mi objem před závodem chyběl."

Brasil ride byl symbolem "šrotu". Každý, kdo ho absolvoval, zná motto: "Spánek, závod, jídlo" a to sedí. "Není to sranda. Musíte být každou etapu pořád ve střehu, takže nesmíte být nikdy úplně bez sil,"říká Michal Kaněra.

Nakonec Červenokostelečan Michal Kaněra s Martinem Horákem z Třebechovic pod Orebem skončili na 7. místě z cca 100 týmů. "Nejcennějším výsledkem ale je, že mě to neskutečným způsobem posílilo, otevřely se mi nové hranice v mé výkonnosti a uvědomil jsem si, že se musím ještě hodně učit. Takže? Až to všechno vyladím, tak se máte na co těšit!" zhodnotil přínos závodu Michal Kaněra.

"Touto cestou bych rád poděkoval městu Červený Kostelec za podporu a všem, kteří mi jakýmkoliv způsobem tuto sezonu pomohli," dodal červenokostelecký biker.

Foto archiv Michala Kaněry, zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře