Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Cyklistika Cyklobusy zahajují sezónu poslední květnový víkend

Cyklobusy zahajují sezónu poslední květnový víkend

Email Tisk PDF

busCyklistická sezóna klepe na dveře a spolu s ní se blíží i zahájení provozu cyklobusů. Poprvé vyjedou 31. května a nadšencům cyklistiky i běžné turistiky budou k dispozici až do konce září. Na jejich provoz vyčlenil kraj tři miliony korun.

"Zájem turistů o cyklobusy se neustále zvyšuje a proto nesmí chybět ani tuto sezónu. Na jejich provoz jsme z rozpočtu vyčlenili tři miliony korun a dalšími třemi sty tisíci se podílí dobrovolné svazky obcí," vysvětluje Karel Janeček, náměstek hejtmana a krajský radní pro dopravu.

Dál platí, že se díky linkám pěší i cestující s kolem dostanou bez problémů do nejžádanějších turistických oblastí v kraji – například do Českého ráje, Adršpachu, na Pomezní boudy, do východních a západních Krkonoš, ale i do Orlických hor. "Kromě časových posunů pro zlepšení návazností na další spoje přináší letošní rok několik dalších novinek," upozorňuje náměstek Janeček.

Královéhradecký kraj ve spolupráci s krajem Pardubickým zavádí nové spojení Pardubic a Sezemic s Orlickými horami. Cestující se tak můžou vydat cyklobusem například do Říček, na Šerlich, do Rokytnice v Orlických horách nebo Deštného. Novinka čeká cestující i na trase Hradec Králové – Vrchlabí. Cyklobusová trasa na zpáteční cestě nekončí v Hořicích, jak tomu bylo v předchozích letech, ale je nově protažena až nazpátek do krajského města. Cyklisté z Hradce se tak mohou s jedním přestupem ve Vrchlabí dostat pohodlně cyklobusem třeba až na Špindlerovku a po celodenním výletu zase zpátky domů do Hradce. A i letos se s cyklobusy dostanete za hranice. Nově zaveze spoj cestující z Náchoda do Wambierzyc, vyhledávaného poutního místa jižního Polska, přezdívaného Slezský Jeruzalém. Na trase obsluhuje ještě lázně Kudowu Zdrój a Karlów.

Cyklobusové linky budou v provozu o víkendech od 31. května do 28. září 2014, v pracovní dny pak budou cyklobusy jezdit od 30. června do 29. srpna 2014. Některé linky budou jezdit jen v určité dny, jejich provoz je potřeba ověřit v jízdním řádu. Na linkách platí integrovaný tarif IREDO. Cestující na nich tedy mohou uplatňovat stejné výhody jako v autobusových a vlakových spojích na území Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře