Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Studie řešící dopravní situaci na Kryblici v Trutnově má finální podobu

Studie řešící dopravní situaci na Kryblici v Trutnově má finální podobu

Email Tisk PDF
seznam článků
Studie řešící dopravní situaci na Kryblici v Trutnově má finální podobu
Strana 2
Všechny strany

kriblDoprava v trutnovské městské části Kryblice se dočká změn. "Dopravní situace v této oblasti není dlouhodobě ideální, proto jsme hledali optimální řešení, které by napravilo jak přetíženost komunikací, tak nedostatek parkovacích míst," uvádí Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Zároveň také upozorňuje, že s řešením se město v loňském roce obrátilo na Dopravní fakultu Jana Pernera Univerzity Pardubice. V rámci veřejného projednání vypracované studie měla možnost ji připomínkovat i veřejnost. Veškeré řešitelné podněty byly do konečné verze studie zahrnuty.

"Dopravní fakulta Jana Pernera nám poskytla komplexní odborné posouzení i s návrhem efektivního řešení a věříme, že jeho postupnou realizací dosáhneme maximálního komfortu a bezpečnosti všech, kteří se v lokalitě Kryblice pohybují – jak chodců, tak řidičů," říká Adamec.

Ze studie dopravní fakulty vyplývá, že aktuální pokrytí teoretické potřeby stání ve večerních hodinách činí 41 %, stání u Krajské nemocnice pak 48 %. A to i přesto, že jsou zde maximálně využity veškeré dostupné plochy k parkování. Situaci komplikuje i fakt, že se oblast Kryblice vyznačuje hustou bytovou zástavbou, která má za vinu absenci nových lokalit pro výstavbu parkovacích ploch.

Dopravní odborníci proto navrhují několik úprav, které by měly být zaváděny postupně. "Na základě doporučení chceme vést jednosměrku v ulici Kryblická v úseku ulice J. Wolkera a U Nemocnice. Tím se v této části navýší počet parkovacích míst v řádu desítek a řešení dává možnost výstavby chybějícího chodníku," uvádí Miroslav Franc, vedoucí odboru rozvoje města, a uvádí, že další jednosměrka by mohla vzniknout z ulice Ivana Olbrachta v úseku ulice J. Wolkera a M. Majerové. Změny dopravy v ulicích Kryblická a I. Olbrachta jsou pak podle studie zásadní.

Studie také navrhuje vznik nových parkovacích stání v některých úsecích ulic M. Majerové, J. Wolkera nebo S. K. Neumanna. Nová parkovací místa by měla vzniknout také v ulici Ivana Olbrachta a M. Majerové. "Parkovací prostor bude rozšířený i na náměstí Osvobození nebo na parkovišti v ulici U Pramene," vysvětluje Miroslav Franc a zároveň upozorňuje, že plánovaných změn v organizaci provozu v ulicích je ještě více. "Stále se držíme i myšlenky vybudování parkovacích domů do budoucna," doplňuje Adamec.

První krok ke zlepšení dopravní situace město již podniklo. Na základě připomínek místních obyvatel byl umožněn výjezd z parkoviště U Nemocnice zpět do ulice M. Gorkého. Další kroky budou záviset na městském rozpočtu. Ten bude Zastupitelstvo města Trutnova projednávat na svém jednání 29. února 2016.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře