Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Silničáři přestavují auta na sypače, doplňují poslední tuny soli

Silničáři přestavují auta na sypače, doplňují poslední tuny soli

Email Tisk PDF

zimaKrajští silničáři mají v těchto dnech před blížící se zimou plné ruce práce příprav. Do skladů navážejí poslední tuny soli a přestavují své vozy, které dosud sloužily pro letní údržbu, na sypače s pluhy. Ve skladech Správy a údržby silnic Královéhradeckého kraje a.s. již čeká na první zimní počasí na 18 tisíc tun soli a 20 tisíc tun písků a posypové drtě. Z garáží bude moci v případě potřeby vyrazit na zamrzlé silnice 110 sypačů s radlicemi, 40 nakladačů a 10 sněhových fréz.

"V kraji bude během letošní zimy opět nepřetržitě sloužit 15 dispečerských stanovišť. Během loňské zimy krajští silničáři zasahovali během 67 zimních dnů. Loňská zimní údržba vyšla na zhruba 190 milionů korun, což bylo o 10 milionů korun pod průměrem," uvedl náměstek hejtmana Karel Janeček.

Ve skladech silničářů zbylo z loňské zimy několik tisíc tun soli, kterou použijí při údržbě silnic během nadcházející zimy. "Další potřebnou sůl jsme nakoupili předem za výhodnější letní ceny. Dosud se nám nikdy nestalo, že bychom měli problém s jejím nedostatkem i díky přednasmlouvaným tisícům tun," uvedl Přemysl Noháček, výrobně-provozní náměstek ředitele SÚS Královéhradeckého kraje a.s.

"Obvykle nejdříve začíná zimní údržba na vozovkách v nejvyšších polohách kraje: na silnicích u Pomezní či Hoffmanovy boudy či kolem Pece pod Sněžkou nebo na vrcholcích Orlických hor. Dosud silničáři zatím zasahovat nemuseli; vzhledem k počasí mohou mít však sypače první výjezdy na horách do konce tohoto týdne," řekl tiskový mluvčí Královéhradeckého kraje Imrich Dioszegi.

Krajští silničáři provádí zimní údržbu na celkem 3 753 kilometrech silnic I., II. a III. tříd. V majetku Královéhradeckého kraje jsou silnice II. a III. tříd o celkové délce 3 322 kilometrů.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře