Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Memorandum k cyklostezce do Stěžer je podepsáno. Nechceme další oddalování výstavby D11, říká hejtman Franc

Memorandum k cyklostezce do Stěžer je podepsáno. Nechceme další oddalování výstavby D11, říká hejtman Franc

Email Tisk PDF
seznam článků
Memorandum k cyklostezce do Stěžer je podepsáno. Nechceme další oddalování výstavby D11, říká hejtman Franc
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

ste1Komplikacím s výkupy pozemků pro výstavbu dálnice D11 chtěl předejít Královéhradecký kraj, když navrhl uzavřít memorandum spolu s obcí Stěžery a městem Hradec Králové. Všechny strany se tak zavázaly k společnému postupu v případě rozšíření mostu směrem od Hradce Králové na Stěžery pro pěší a cyklisty, kterým obec prodej pozemků podmiňovala. Trojstranné memorandum bylo podepsáno i za účasti zástupců Ředitelství silnic a dálnic dnes ve Stěžerách.

"Potřeba obce Stěžery, že chtějí bezpečnou cyklostezku, byla z naší strany pochopitelná. Na druhé straně dostavba dálnice D11 směrem do Jaroměře je velice důležitá nejen pro kraj, ale i pro samotné město Hradec Králové, a proto jsme nechtěli dopustit zbytečná zdržení. Dohodli jsme se tak s městem i obcí na trojstranném memorandu, jehož jsme byli iniciátorem," řekl hejtman Lubomír Franc.

Memorandum je pro všechny tři strany závazné a nemělo by tak dojít k další časové prodlevě v prodeji pozemků. "Podle aktuálních informací se už Ředitelství silnic a dálnic s obcí na výkupu dohodlo. Snaha o bezproblémovou dostavbu pro region tolik klíčové dálnice je tak evidentní," doplnil hejtman Franc.

Obec Stěžery bezpečnou cyklostezkou podmiňovala prodej pozemků pro další dostavbu dálnice. Na druhé straně, aby mohlo Ředitelství silnic a dálnic zanést cyklostezku do projektu nového mostního objektu, potřebovalo zaručené finanční krytí. O to se postará právě Královéhradecký kraj spolu s městem Hradec Králové. Memorandum dnes ve Stěžerách podepsali spolu s hejtmanem Královéhradeckého kraje Lubomírem Francem i starostka Stěžer Dagmar Smetiprachová a primátor Hradce Králové Zdeněk Fink. Iniciativu kraje i města ocenilo i Ředitelství silnic a dálnic.

"Podepsání memoranda je dalším případem vynikající spolupráce mezi Ředitelstvím silnic a dálnic a Královehradeckým krajem. Právě role krajů může být klíčová v případě zablokovaného výkupu pozemků pro připravované stavby. Iniciativa kraje dokáže dovést věc k dohodě, díky které se podaří předejít případnému vyvlastňování nebo soudní při. To by mohlo znamenat zároveň zpoždění zahájení výstavby. Dokončení dálnice D11 bude mít vedle celostátního ekonomického významu pozitivní dopad hlavně pro samotný region. Po dokončení dálnice dojde v obcích ke snížení hlukové zátěže, imisí z dopravy a zároveň s poklesem dopravní zátěže se přirozeně zvýší i místní bezpečnost," řekl generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Cyklostezka, o kterou by se rozšířilo překlenutí dálnice D11 ze směru od Hradce Králové na Stěžery, by byla zároveň součástí dálkové cyklotrasy č. 14 směrem na Jičín. Odhadované náklady na novou cyklostezku se pohybují mezi 5 až 10 miliony korun. Kraj se bude snažit zabezpečit finanční krytí z některého z národních nebo evropských dotačních titulů.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře