Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Letošní zima na silnicích byla nejlevnější za poslední roky

Letošní zima na silnicích byla nejlevnější za poslední roky

Email Tisk PDF

fukLetošní zima sice nepotěšila lyžaře, ale silničáře ano. Celkové náklady na zimní údržbu silnic v Královéhradeckém kraji se od listopadu do konce března dostaly na částku 69,1 milionu korun, což není ani polovina loňských nákladů. O to více se však bude investovat do letních oprav.

"Nejnižší náklady za celou zimu evidujeme za březen. Díky teplému počasí byly jen 3,7 milionu korun, minulý rok jsme za tentýž měsíc zaplatili 24 milionů korun," bilancuje náměstek hejtmana a krajský radní pro dopravu Karel Janeček.

Podle informace Martiny Götzové byly nejdražšími měsíci v letošní zimě, co se údržby silnic týče, prosinec a leden. Oproti loňsku, kdy v každém z těchto měsíců stála údržba přes 52 milionů korun, byly letošní náklady 27,4 milionu, respektive 20,9 milionu korun. V porovnání s loňským rokem je pak největší rozdíl v měsíci únoru, ve kterém se loni vydalo 49 milionů korun, letos ale stačilo 8 milionů korun.

O peníze, které se ušetřily oproti předpokládanému plánu, ale silnice nepřijdou. Díky zimním úsporám byly navýšeny téměř všechny činnosti spojené s běžnými letními opravami. "Nejvíce jsme navýšili údržbu vozovek pomocí vícevrstvých nátěrů, a to o 30 milionů korun, které odpovídají zhruba 65 kilometrům silnic," říká náměstek Janeček.

Další navýšení prostředků se prolne i do oblasti bezpečnosti na silnicích, a to zřízením nových svodidel, obnovou vodorovného dopravního značení nebo osazením směrových sloupků. "Také se více zaměříme na údržbu krajnic a příkopů," uzavírá Janeček.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře