Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Hlavní příjezd do horského střediska už ostudu nedělá

Hlavní příjezd do horského střediska už ostudu nedělá

Email Tisk PDF
seznam článků
Hlavní příjezd do horského střediska už ostudu nedělá
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

DSC 0005Dlouhodobý špatný technický stav silnice z Úhoru do Deštného v Orlických horách dělal vrásky na čele nejen místním, ale také četným návštěvníkům, kteří do tohoto horského střediska přijíždějí za zimními i letními sportovními aktivitami. Problém umocňoval fakt, že se jedná o hlavní přístupovou cestu do obce ze směru od Hradce Králové. Díky mnohamilionové investici je ale už několik dnů vše jinak a symbolickou tečku za rekonstrukcí udělalo dnešní slavnostní otevření. Po novém se jezdí na téměř pěti kilometrech.

Oprava, která byla rozdělena do dvou samostatných etap, by nebyla možná bez dotace z Operačního programu česko-polské přeshraniční spolupráce. Silnice je totiž důležitá z hlediska dopravní dostupnosti Orlických a Bystřických hor. Celkové náklady na obě etapy přesáhly částku 50 milionů korun.

"Tato silnice druhé třídy svou důležitostí přesahuje okresní měřítka. Je totiž hojně využívána domácími i zahraničními návštěvníky a má velký význam pro dopravu místních občanů za prací, vzděláním i službami. Díky tomu, že tato investice navázala na předchozí obdobné akce, je dnes možné mnohem pohodlněji a bezpečněji cestovat mezi horskými obcemi na české straně i do sousedního Polska," uvedl náměstek hejtmana Karel Janeček, který je odpovědný za oblast dopravy.

Na silnici II/310 se od letošního dubna pracovalo od její křižovatky s komunikací II/309 až po odbočku na Skuhrov nad Bělou, která se nachází v zastavěné části obce Deštné v Orlických horách. Jednalo se o téměř 3,2 kilometru, na kterých byl zrekonstruován a zesílen živičný kryt. Součástí akce byly i úpravy vjezdů, sjezdů a odvodnění. Vybudována byla také nová gabionová opěrná zeď. Práce se prováděly za částečné uzavírky a za dodržení připomínek správy CHKO. Například místo klasických svodidel byla použita dřevoocelová.

Na končící první etapu navázala v červnu etapa číslo dvě. Druhý opravený úsek je zhruba poloviční a končí na křižovatce u hotelu Orlice. Celá tato stavba se tak nacházela v intravilánu obce Deštné, v sousedství turistické infrastruktury. Opravena byla i letitá kamenná opěrná zeď. Stávající šířkové i výškové poměry zůstaly v obou případech zachovány.

Opravenou silnici ve čtvrtek v 11 hodin symbolicky navrátili motoristům zástupci Královéhradeckého kraje, SÚS Královéhradeckého kraje, společnosti Strabag, české i polské části Euroregionu Glacensis, Ministerstva pro místní rozvoj a místní samosprávy.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře