Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Divadelní festival Poláčkovo léto zahájil předprodej, nejrychleji zmizely vstupenky na Krále Leara s Bolkem Polívkou

Divadelní festival Poláčkovo léto zahájil předprodej, nejrychleji zmizely vstupenky na Krále Leara s Bolkem Polívkou

Email Tisk PDF
seznam článků
Divadelní festival Poláčkovo léto zahájil předprodej, nejrychleji zmizely vstupenky na Krále Leara s Bolkem Polívkou
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

probuzeni jara14 vDivadelní festival Poláčkovo léto zahájil předprodej na svůj už 24. ročník. Nejrychleji zmizely vstupenky na zahajovací představení Král Lear s Bolkem Polívkou v hlavní roli. Vyprodaná už jsou také představení Cena za něžnost, Tři veteráni a muzikál Jeptišky. Největší kulturní událost léta čeká Rychnov nad Kněžnou od 24. června do 4. července.

"Máme obrovskou radost z toho, jaký je zájem o divadlo. Sázka na Bolka Polívku pro zahajovací představení se nám vyplatila. Věřím, že si to diváci užijí," říká ředitel přehlídky Kamil Dvorný. I přes velký zájem zůstávají v prodeji vstupenky na další večery.

Hodně zajímavé je představení Chaplin, které do Rychnova přiveze mladoboleslavské divadlo. V hlavní roli Charlese Chaplina se představí Matouš Ruml. Představení získalo ocenění prestižního internetového portálu i-divadlo.cz za Nejlepší inscenaci roku a Ruml 2. místo za Nejlepší mužský jerecký výkon. Diváci dali lákavých 85%. "Opravdu skvělý Matouš Ruml. Výborné představení,kde i při poněkud větší délce se pořád něco děje a divák je stále vtažen do hry. Líbilo se moc," napsal své hodnocení divák s přezdívkou Fedorocko.

Skvělé reference jdou i na představení Probuzení jara. Příběh mladých středoškoláků v muzikálovém provedení nastudovali herci plzeňského divadla Josefa Kajetána Tyla v režii Lumíra Olšovského. Na prestižním intenertovém portále i-divadlo.cz dali diváci 91%. Blogerka Senora napsala: "Neskutečný zážitek. Dochází mi slova. Tohle se prostě jednoznačně povedlo, nemůžu přesně říct čím to je, ale energie to byla neskutečná. Asi kombinace všeho dohromady. A pak, že vážná témata netáhnou. Tohle opravdu stojí za to. Všichni mají můj obdiv."

Východočeské divadlo Pardubice nastudovalo tradiční drama Bílá nemoc. Příběh Karla Čapka, který původně vznikl jako ostré varování před nastupujícím nacismem, ale má svoji platnost i v dnešní době. V hlavních rolích se 3. července představí Martin Mejzlík, Tomáš Lněnička nebo Milan Němec. Na internetovém portálu i-divadlo.cz tomuto představení dali diváci 73%. "Přestože se pardubická inscenace zpočátku odehrává v komediálním duchu, později, když se rozjede koloběh antiutopistických absurdit, smrti a bezmoci, tak divákům ustrne úsměv na tvářích. Hra má pro svůj geniálně napsaný text nadčasový přesah. V dnešních dnech narůstající xenofobie a politické nejistoty některé pasáže či repliky přesně vystihují současnost," napsal své hodnocení Vilém Kubač.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře