Pátek 21.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko Třicátý kontejner se zdravotnickým materiálem pomůže malomocným

Třicátý kontejner se zdravotnickým materiálem pomůže malomocným

Email Tisk PDF
seznam článků
Třicátý kontejner se zdravotnickým materiálem pomůže malomocným
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

nakladka 29.kontejneruBrněnská Nadace sv. Františka z Assisi odešle třicátý kontejner se zdravotnickým materiálem pro potřebné v Indii. Díky příspěvkům dárců i členů Nadace a obětavosti spolupracovníků se jí daří pomáhat mnoha lidem trpícím nemocemi a vyloučeným z jejich vlastní společnosti, odkázaným na pomoc lidí dobré vůle.

Velký nákladní kontejner naplní pracovníci nadace spolu s dobrovolníky 18. a 19. června zdravotnickým materiálem (léky, léčiva, vitamíny, obvazy, gáza, injekční stříkačky a jehly, infuzní soupravy, invalidní vozíčky atd.). Peníze na nákup těchto potřeb získala Nadace od firem i dobrodinců. Část věcných darů získala darem od větších dárců, jako například od Úrazové nemocnice v Brně. Kontejner bude obsahovat zdravotnický materiál za 4 632 000 korun a bude v něm přibližně 12,9 tun zdravotnických potřeb o objemu 75 m3.

O náklad se v Indii starají řeholní sestry a bratři Matky Terezy z kongregace Misionářky lásky a využívají jej ve 44 domovech a centrech převážně při péči o malomocné pacienty, kteří jsou opuštěni a vyvrženi dokonce vlastními rodinami. Po obdržení zásilky sestry Nadaci vždy podrobně informují, jak zdravotnický materiál využily: "V Dillí máme jednu velmi rozlehlou osadu pro malomocné, kde probíhají operace a následné rehabilitace. Vždy tam dychtivě očekávají zásilky, které od Vás přicházejí. Menší zdravotnická ambulantní střediska ale také potřebují tyto zásilky – zejména ty ambulance, které pracují v blízkosti železničních stanic, kde leží mnoho lidí s rozsáhlými zraněními, zlomeninami atd.," napsala sestra Andrea.

Nadace byla založena v Brně roku 1993. Od té doby se jí podařilo odeslat do Indie více než 314 tun zboží (zejména zdravotnického materiálu) v hodnotě téměř 85 000 000 korun. Tato dodávka humanitární pomoci do Indie je výroční – třicátá.

"Letošní kontejner obsahuje obvazový a zdravotnický materiál včetně sedmi invalidních vozíčků cca za 2,5 miliónů korun a léčiva včetně antibiotik, dezinfekce do ran a hroznového cukru Glukopuru za 2,1 miliónů korun. Oproti minulé zásilce odešleme Misionářkám lásky více léků, léčiv a Glukopuru. Protože jsme nakupovali od osvědčených výrobců, výraznou měrou jsme ušetřili na pořizovacích nákladech, za což všem dodavatelům velmi děkujeme. Rovněž děkujeme všem dárcům, kteří přispívají na nákup zdravotnických potřeb, Nadačnímu fondu AVAST a dárcům věcných darů, zejména 38 párů francouzských holí a berlí, které zmrzačení malomocní nezbytně potřebují k chůzi," informovala předsedkyně správní rady Dana Jarošová.

V roce 1948 založila v indické Kolkatě Matka Tereza kongregaci Misionářek lásky. Tyto sestry a bratři se zaměřují na ty, kterým nikdo nepomáhá a kteří jsou ve společnosti nejvíce ohroženi. Protože žijí velmi chudě, mohou ve svých centrech ubytovat a ošetřovat ty, kteří to opravdu potřebují. Jsou to především: nemocní malomocenstvím, opuštění umírající v prachu na ulici, kojenci odložení po porodu na smetiště, děti, které přežily potrat, starci a stařenky bez prostředků, nemocní tropickými nemocemi, tuberkulózou, AIDS, tělesně a duševně postižení.

Kontejner se začne plnit v Červeném Kostelci, v prostorách firmy Batist v noci ze čtvrtka 18. června na pátek 19. června od 20.00 do 0.30 hodin obvazovým materiálem. Pokračovat se bude v Brně Králově Poli v pátek 19. června od 5.00 do 10.30 hodin. Kontejner bude přepraven pozemní cestou do Hamburku. Tam bude naloděn 27. června na loď EVER LOTUS společnosti K-Line. Předpokládané připlutí do kolkatského přístavu přes transitport v Kolombu bude 28. července 2015.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře