Úterý 25.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko Strategie rozvoje Evropského města Náchod – Kudowa-Zdrój

Strategie rozvoje Evropského města Náchod – Kudowa-Zdrój

Email Tisk PDF
seznam článků
Strategie rozvoje Evropského města Náchod – Kudowa-Zdrój
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

str2V pondělí 23. června 2014 se v prostorách Malého sálu Divadla Dr. J. Čížka v Náchodě konala závěrečná česko - polská konference k dokumentu Strategie rozvoje Evropského města Náchod – Kudowa - Zdrój 2014 - 2024. Dokument tvoří zásadní nástroj, který umožní snažší přístup k čerpání dotačních prostředků v dalších programovacích období Evropské unie. Svým způsobem je i nadčasový – programovací období činí sedm let, dokument je připravován pro následujících deset let. Průběžně, nejpozději po třech letech, bude dokument aktualizován.

Aktuální dokument v sobě zahrnuje hlavní cíl: Posílit konkurenceschopnost a socioekonomickou soudržnost evropského města Náchod – Kudowa-Zdój na základě rozvoje vnitřního potenciálu a překlenout problematické oblasti.

Hlavní cíl je dále tvořen čtyřmi strategickými cíly:

1. Zlepšit přeshraniční prostorové, komunikační a funkční uspořádání evropského města Náchod – Kudowa-Zdrój (zde je hlavním tématem spolupráce v oblasti územního plánování a dopravy)

2. Rozvoj ekonomiky a vazeb v oblasti spolupráce v evropském městě Náchod – Kudowa-Zdrój na základě vnitřního potenciálu regionu (zde je důraz kladen na spolupráci v oblasti podnikání a cestovního ruchu)

3. Rozvoj přeshraniční koordinace a spolupráce na úrovni samospráv a v kulturní a společenské oblasti (spoluprácie v oblasti partnerství obou měst, společné kulturní akce)

4. Zachovat přírodní bohatství a zlepšit ochranu životního prostředí (ochrana životního prostředí a maximální využití přírodního dědictví)

K jednotlivým strategickým cílů jsou navrženy projekty, jejichž realizací dojde k naplnění hlavního cílu Strategie. V průběhu konference vystoupil také brig. gen. Mgr. Martin Červíček, ředitel Krajského ředitelství policie České republiky v Hradci Králové se svým návrhem na vytvoření dalších operativních cílů, které by se soustředily na spolupráci bezpečnostních složek a také na implementaci prostředků v oblasti bezpečnosti v Evropském městě Náchod – Kudowa-Zdrój.

"Bezpečnost je pro obě naše města velmi důležitá. Snažíme se spolu s polskými sousedy díky realizaci řady společných projektů vytvořit pro naše občany příjemné místo k žití, bez zajištění pocitu bezpečí by však naše snahy neměly ten cílený efekt. Proto jsem velmi rád, že i česká a polská policie se bude na strategii podílet," komentoval zařazení dalšího cíle starosta Náchoda Jan Birke.

Celé znění dokumentu naleznete na webových stránkách Města Náchoda.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře