Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko Starosta a místostarosta Náchoda navštívili partnerské město Halberstadt v Německu

Starosta a místostarosta Náchoda navštívili partnerské město Halberstadt v Německu

Email Tisk PDF
seznam článků
Starosta a místostarosta Náchoda navštívili partnerské město Halberstadt v Německu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Všechny strany

nem1V úterý 13. ledna 2015 navštívili zástupci města Náchod německé partnerské město Halberstadt. Přijali tak pozvání od starosty Andrease Henke na tradiční výroční slavnostní večeři Hilariusmahl.

Starosta Halberstadtu Andreas Henke a prezident rady Dr. Volker Bűrger přivítali ve velkém zasedacím sále radnice všechny významné hosty, mezi nimi i starostu partnerského města Náchoda Jana Birke a místostarostu Tomáše Šuberta. Následoval kulturní program, kdy vystoupily děti z mateřské školy s koledami. Kromě vystoupení obou zástupců samosprávy dostal slovo i Christhard Läpple, který se zamýšlel nad historií obou částí Německa (východní, západní) u příležitosti výročí tzv. Stříbrné svatby Německa, tj. od svržení Berlínské zdi. V závěru svého projevu ocenil starosta města Andreas Henke ředitelku galerie Gleimhaus za přínos pro kulturní život města. V závěru večera se všichni účastníci zapsali do památné Zlaté knihy.

Ve středu pokračovala návštěva na radnici v malém zasedacím sále pracovním jednáním o možných oblastech spolupráce. "Spolu s místostarostou Tomášem Šubertem jsme představili investiční záměry města Náchoda a prioritní oblasti pro příští období, seznámili jsme starostu Andrease Henke s investicemi, které již byly v Náchodě zrealizovány a představeno bylo i Evropské město Náchod - Kudowa-Zdrój. Starosta byl velmi překvapen, že se nám podařilo stabilizovat finanční situaci města a při vysokém objemu investic zároveň i snížit zadluženost města," uvedl starosta Jan Birke.

Oba starostové se poté shodli na tom, že je třeba posílit společné partnerství obou měst a to nejen společným setkáváním představitelů měst, ale také pořádáním společných akcí a projektů. Shodli se i na společné podpoře propagace obou měst. "Je nutné posílit společnou informovanost o obou městech s ohledem na nabídku místních informačních center. Chceme připravit projekty, které se budou ucházet o podporu z Evropské unie. Jejich předmětem bude krátkodobá výměna pracovníků městských informačních center za účelem zdokonalení v jazyce a získání nových zkušeností a informací o partnerském městě, které je třeba dále šířit. Uvažujeme také o projektu výměny studentů středních škol, zde bude nutné uskutečnit ještě další jednání," doplnil místostarosta Tomáš Šubert. V závěru jednání byl německý starosta srdečně pozván na návštěvu do Náchoda.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře