Neděle 16.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko Senior klub z polského Klodzka chce oslovit ke spolupráci náchodské seniory

Senior klub z polského Klodzka chce oslovit ke spolupráci náchodské seniory

Email Tisk PDF
seznam článků
Senior klub z polského Klodzka chce oslovit ke spolupráci náchodské seniory
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

f u 4134V prostorách radnice v Klodzku se uskutečnilo setkání, jehož cílem je prohloubení česko - polské regionální spolupráce v přímých kontaktech mezi obyvateli příhraničních oblastí. Iniciátorem setkání bylo Stowarzyszenie "Promyk" - Klub seniora. Zástupci polského klubu seniorů by rádi navázali spolupráci s obdobným subjektem z Náchoda.

Prostředníkem pro toto oslovení se stali zástupci klodzké samosprávy, které vedl místostarosta Wieslaw Tracz. Českou stranu při jednání zastupoval místostarosta Náchoda Miroslav Brát. Představitelé Klodzka i Náchoda deklarovali zájem a podporu při navázání kontaktů mezi kluby seniorů v obou městech. Bylo dohodnuto, že město Náchod zprostředkuje předání výzvy ke spolupráci a pokud se na ni objeví očekávaná reflexe, další schůzka, která by posunula spolupráci českých a polských seniorů do konkrétnější podoby, se uskuteční v Náchodě.

Výzva od Klubu seniorů z Klodzka se týkala společných aktivit v podobě výletů, setkání, přednášek, vzájemného poznávání kultur obou zemí, zvyků, lidových tradic atd. Klub seniorů z Klodzka však jde ve své nabídce pro spolupráci mnohem dál - rád by totiž nabídl náchodským seniorům účast ve společném česko - polském mikroprojektu, který by umožnil získání finančních prostředků z vnějších zdrojů pro další rozvoj a plánování společných aktivit. Města Náchod a Klodzko by v tomto partnerství měla pouze podpůrnou úlohu a pomohla by při administraci projektu. Po skončení setkání na radnici byli zástupci Náchoda pozváni na neformální návštěvu ještě do prostor klodzkého Klubu seniora.

"Je to velmi zajímavá iniciativa, pro kterou se pokusíme zprostředkovat reflexi v Náchodě. I kdyby se hned nepodařil záměr společného cíle českých a polských seniorů v režimu mikroprojektu, již samotné přímé kontakty mezi subjekty zastřešujícími aktivity seniorů v Klodzku a Náchodě by byly cenným a konkrétním vkladem pro další vzájemné česko - polské poznávání," říká místostarosta Miroslav Brát.

Zdroj www.mestonachod.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře