Úterý 25.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko Novým partnerským městem Červeného Kostelce je německé Uchte

Novým partnerským městem Červeného Kostelce je německé Uchte

Email Tisk PDF
seznam článků
Novým partnerským městem Červeného Kostelce je německé Uchte
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

uch5TZástupci vedení měst Červeného Kostelce a německého Uchte stvrdili v sobotu 6. září přátelství. Stalo se tak v 18.45 hodin v restauraci U Pešíků podpisem partnerské dohody. Ještě předtím storostové obou měst zasadili před městskou sokolovnou strom přátelství, kterým se stal javor červený.

Švýcarský Küsnach, anglický Warrington, polské Ząbkowice Śląskie a nově také německé Uchte, to je kompletní výčet partnerských měst platný od soboty 6. září. V ten večer došlo v restauraci U Pešíků k podpisu partnerské dohody slibující vzájemnou spolupráci v řadě oblastí.

"Červený Kostelec a Uchte budou k rozšíření blahobytu a prohloubení přátelství mezi obyvateli obou obcí rozvíjet výměnu v oblastech kultury, technologií, vzdělávání, rozvoje obcí, ochrany životního prostředí, protipožární ochrany a v dalších oblastech," stojí přesně v partnerské dohodě, kterou svými podpisy stvrdili starostové Petr Mědílek a Reinhard Schmale.

"Doufám, že přátelství mezi městy pomůže k výměně a vzájemnému poznání našich obyvatel a přispěje k tomu, abychom v budoucnu žili v mírové Evropě a nestalo se to, co se nyní děje na východě Ukrajiny," uvedl ve svém slavnostním proslovu starosta Uchte Reinhard Schmale. Po proslovech, představení členů zhruba desetičlenné delegace a přípitcích následovalo podepsání dohody, předání daru a společná večeře s vedením města, radními a představiteli hasičů SDH Červený Kostelec a ZŠ V. Hejny.

Partnerství obou měst stvrdilo vedle podpisu dohody také slavnostní vysazení stromu přátelství. Zástupci vedení se sešli na čestném místě před sokolovnou zhruba v 10 hodin dopoledne. Za asistence pracovníků Prodejní zahrady Trees vysadili javor červený, tedy stejný druh stromu, který nově zdobí ul. Břetislava Kafky. Po tomto symbolickém aktu a společném focení se většina přítomných vypravila na výlet do Adršpašských skal.

Společenství obcí Uchte je zhruba čtrnáctitisícová správní jednotka skládající se z obcí Diepenau, Raddestorf, Uchte a Warmsen vzdálená asi 700 km od Červeného Kostelce. Náleží druhé největší spolkové zemi Německa Dolnímu Sasku, starostou společenství je Reinhard Schmale a partnerskými městy Uchte jsou francouzský Sourdeval v Normandii, polské Ząbkowice Śląskie a nově také Červený Kostelec. Oficiální webové stránky www.uchte.de .

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře