Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko Náchod získal titul Evropské město sportu 2013

Náchod získal titul Evropské město sportu 2013

Email Tisk PDF
seznam článků
Náchod získal titul Evropské město sportu 2013
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany
mesto1Náchod získal titul Evropské město sportu 2013. Ve dnech 20. - 23. srpna navštívili Náchod členové hodnotící komise ACES EUROPE (Asociace evropských měst sportu při Evropské unii). Město Náchod bylo nominováno do soutěže o Evropské město sportu roku 2013 a hodnotící komise, pro kterou byl připraven bohatý program s návštěvou náchodských sportovišť, rozhodovala o udělení titulu EUROPEAN TOWN OF SPORT 2013.

Prestižním oceněním, které uděluje ACES EUROPE, se v minulosti pyšnila významná a známá evropská města. Jednotliví členové komise (John Swanson, Jim Logue a Lukáš Vorel) v čele s prezidentem asociace (Gian Francesco Lupattelli) ocenili během návštěvy celkové sportovní zázemí ve městě nejen pro děti a mládež, ale i pro všechny občany bez rozdílu věku.

Možnost usilovat o titul měl Náchod především díky spolupráci se sousedním Libereckým krajem a zastoupením Libereckého kraje v Bruselu, konkrétně europoslancem Robertem Duškem. Právě statutární město Liberec je v letošním roce držitelem titulu v kategorii "CITY", je tedy pro Náchod do jisté míry vzorem.

"Náchod bude v příštím roce prvním českým městem v kategorii "TOWN" a my jsme na to právem hrdí," uvedl starosta Jan Birke a dodal: "Osobně považuji podporu sportu a jeho zázemí ve městě za nejlepší formu prevence kriminality, proto jsme usilovali i o zisk tohoto prestižního titulu, který může městu prospět v mnoha směrech."

"Získání ocenění vnímám jako jedinečnou příležitost propagace nejen Náchoda, ale i celého Královéhradeckého kraje jako regionu sportu, které bude příkladem i pro ostatní města našeho kraje," uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, který se s členy hodnotící komise ACES EUROPE zúčastnil společné tiskové konference. 

Oznámení o udělení ocenění se zúčastnili i senátor Parlamentu ČR Petr Pakosta a předseda Českého svazu tělesné výchovy Miroslav Jansta, podle něhož je spolupráce radnice, škol a sportovních klubů v Náchodě na dobré úrovni. Hovořil také o myšlence zavedení třetí hodiny tělocviku na školách, jak o tom debatuje ČSTV s ministrem školství.  

"Města, kterým byl udělen titul Evropské město sportu, jsou pozitivními příklady etické sociální politiky, která musí být implementována i v jiných kontextech, aby se její strategie, koncepce a program posílil. Tímto způsobem se evropská města sportu stávají součástí složitějšího evropského modelu, který si klade za cíl chránit své obyvatele a zlepšit život ve městech," vysvětlil Gian Francesco Lupattelli.

Oficiálně převezmou certifikát k udělení titulu představitelé Náchoda 7. listopadu 2012 v Evropském parlamentu.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře