Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko Na polských hranicích v Náchodě se dnes sejdou hejtmani čtyř krajů

Na polských hranicích v Náchodě se dnes sejdou hejtmani čtyř krajů

Email Tisk PDF

hranice

O pokračování česko - polské spolupráce v oblasti dopravy, cestovního ruchu či bezpečnosti dnes budou jednat v Náchodě a polské Kudowě Zdroji hejtmani čtyř českých krajů s dolnoslezským vojvodou a maršálkem. Díky mezinárodním vztahům na regionální úrovni již vzniklo v česko - polském pohraničí na 300 projektů, na které partneři z Královéhradeckého kraje a Polska získali z Evropské unie zhruba dvě miliardy korun.

Zástupci královéhradeckého, libereckého, pardubického a olomouckého regionu dnes jednají se svými polskými protějšky o pokračování spolupráce. "Přeshraniční program česko - polské spolupráce patří v Evropě dlouhodobě mezi nejúspěšnější. Výsledky našich dobrých vztahů dnes můžeme představit prostřednictvím kilometrů rekonstruovaných silnic či na rostoucím zájmu polských turistů o náš kraj. Letos v únoru jsme také podepsali s dolnoslezským vojvodou ve Wroclawi dohodu o vzájemné pomoci při záchranářských pracích, katastrofách, živelných pohromách a jiných mimořádných událostech. Díky tomu mohou záchranáři na obou stranách hranice efektivně spolupracovat, pokud to je třeba," uvedl královéhradecký hejtman Lubomír Franc.

Mezinárodní jednání regionálních politiků začíná dnes dopoledne v Náchodě. Na polské straně odpoledne začíná dolnoslezské fórum o strategických investicích, které by měly život lidí v pohraničí dál zlepšovat.

"Jsem rád, že si představitelé krajů a hasičských sborů, kteří se jednání rovněž zúčastní, našli v nabitém programu čas pro společné setkání s polskými kolegy právě v Náchodě. Jako starosta příhraničního města velmi oceňuji a v podstatě denně využívám skvělé spolupráce a výměny zkušeností se svým polským protějškem - starostou Kudowy Zdroje. Považuji tyto kontakty za nedocenitelné ve všech oblastech lidského konání," uvedl náchodský starosta Jan Birke.

V letošním roce realizace česko - polských projektů pokračuje - rozvoj pohraničí posílí minimálně další čtvrt miliarda korun. Dotace budou směřovat například na ochranu životního prostředí, rozvoj podnikání a cestovního ruchu či vzdělávání.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře