Pondělí 24.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko Královéhradecký kraj se připravuje na nápor fanoušků fotbalového Eura 2012 v Polsku

Královéhradecký kraj se připravuje na nápor fanoušků fotbalového Eura 2012 v Polsku

Email Tisk PDF
seznam článků
Královéhradecký kraj se připravuje na nápor fanoušků fotbalového Eura 2012 v Polsku
Strana 2
Všechny strany

stadion

Královéhradecký kraj se připravuje na nápor fanoušků fotbalového Eura 2012 v Polsku. Včera se kvůli tomu v Hradci Králové sešel hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc s maršálkem Dolnoslezského vojvodství Rafałem Jurkowlaniecem.

„Královéhradecký kraj již nyní spolupracuje s policií kvůli zajištění co možná nejplynulejšího provozu na silnicích v našem regionu během fotbalového šampionátu. V průběhu fotbalového EURA nebudou v kraji na klíčových komunikacích směřujících k hranicím žádné dopravní uzavírky silnic či objížďky. Všechny opravy a rekonstrukce musí být do té doby hotové či začnou až po něm," uvedl hejtman Franc.

Podle informace Rafała Jurkowlaniece má stadion ve Wroclawi, na kterém sehraje český národní tým své zápasy v základní skupině šampionátu, kapacitu pro bezmála 43 tisíc lidí. Má šest podlaží a je vysoký téměř 40 metrů - jeho výstavba stála čtyři miliardy eur. Pro fanoušky, na které se nedostaly vstupenky na stadion, bude připravená speciální zóna na náměstí v centru Wroclawi. Pojme až 30 tisíc lidí a k dispozici na ní bude několik velkoplošných obrazovek.

"Na návštěvu fanoušků se intenzivně připravujeme. Jsme rádi, že jim budeme moci nabídnout špičkový fotbal na novém stadionu. Fotbalové EURO je další z příležitostí, jak rozvíjet velmi dobré česko – polské vztahy," uvedl maršálek Jurkowlaniec.

Pro fanoušky, kteří pojednou na šampionát automobily, bude na okraji Wroclawi připraveno velké odstavné parkoviště, ze kterého pojedou do centra speciální autobusy. Z Česka bude na zápasy naší reprezentace vypraveno vždy po třech zvláštních vlacích. Informace k EURU budou k dispozici na aplikacích pro mobilní telefony či na webu www.wroclaw.pl .

Foto Creative Commons Lukas Czyzykowski

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře