Pátek 19.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko Do Indie byl odeslán již 29. kontejner s humanitární pomocí – mj. i z Červeného Kostelce

Do Indie byl odeslán již 29. kontejner s humanitární pomocí – mj. i z Červeného Kostelce

Email Tisk PDF
seznam článků
Do Indie byl odeslán již 29. kontejner s humanitární pomocí – mj. i z Červeného Kostelce
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

kol1V neděli 27. července ve 23 hodin večer byla v areálu společnosti Batist Medical a.s. naložena první polovina nákladního kontejneru směřujícího do nejchudších částí Indie. V Červeném Kostelci naložilo 11 dobrovolníků obvazový materiál, pro další zdravotnický materiál kamion přijel do Brna. Celou akci organizuje Nadace sv. Františka z Assisi ve spolupráci s indickými Misionářkami lásky.

Z České republiky vycestoval v pondělí 28. července další nákladní kontejner plný zdravotnického materiálu určeného pro Indii. Potřebným a nemocným pomohou léky, léčiva, obvazy, gázy, chirurgické a vyšetřovací rukavice, injekční stříkačky a jehly, infuzní soupravy atd. v celkové hodnotě 4 300 000 korun.

První část nakládky proběhla v neděli v a. s. Batist Medical v Červeném Kostelci. Odtud kamion vyjel do Brna-Modřic, do objektu bývalé Fruty, kde byla naplánována druhá část nakládky, a poté zamířil do Hamburku. Zde bude 3. srpna naloděn na loď Cosco Beijing společnosti K-Line. Předpokládaný termín připlutí do kolkatského přístavu přes transitport v Singapuru je 8. září letošního roku. Zde kontejner převezmou bratři a sestry z kongregace Misionářky lásky, pomáhající těm nejpotřebnějším.

V Indii jsou dary rozděleny do čtyřiceti čtyř středisek v rámci devíti indických států pro trpící a malomocné, kteří jsou vyvrženi a opuštěni dokonce vlastními rodinami. Z korespondence s Misionářkami lásky vyplývá, že zdravotnický materiál bude využit zejména ve velkých centrech pro péči o malomocné pacienty. "Centra pro malomocné obvykle fungují jako kempy – to znamená 100 až 150 pacientů je vybráno z velké okolní oblasti a musí být připraveni k operaci. Potom přijede tým lékařů, někteří z Indie, jiní ze zahraničí, a pracují dlouho a tvrdě, aby provedli všechny operace během asi dvou týdnů," napsala sestra Andrea.

Připravovaný kontejner je v řadě již dvacátý devátý. Nadace sv. Františka z Assisi, která pracuje dvacet jedna let, byla založena v roce 1993. Od roku 1999 se podařilo odeslat do Indie více než 301 tun zboží (zejména zdravotnického materiálu) v hodnotě více než 80 miliónů korun.

"Letošní rok po domluvě s Misionářkami lásky z Kolkaty jsme nakoupili a ve 29. kontejneru odesíláme zdravotnický materiál v hodnotě 4,3 milionu korun. Z toho je obvazový a zdravotnický materiál včetně invalidních vozíčků cca za 2,5 miliony korun a léčiva včetně antibiotik, dezinfekce do ran a Glukopuru za 1,8 milionu korun. Protože jsme nakupovali od osvědčených a vyzkoušených výrobců, ušetřili jsme na pořizovacích nákladech cca 3,3 milionů korun, za což jim velmi děkujeme. Rovněž velmi děkujeme všem dárcům, kteří přispívají na nákup zdravotnických potřeb do kontejneru, z Jihomoravského kraje je cca třetina dárců, a všem dárcům věcných darů, zejména francouzských holí, dřevěných berlí, chodítek a kojeneckých lahví," uvedla Mgr. Dana Jarošová, předsedkyně správní rady Nadace sv. Františka z Assisi.

Organizátoři pomoci děkují touto cestou všem dárcům a dobrodincům, kteří vytrvale a po dlouhá léta, navzdory i současné probíhající finanční krizi, podporují svými příspěvky a dary tyto indické nejubožejší, stejně jako novým, kteří se do pomoci právě zapojili. Díky štědrým dárcům Nadace přispěla za dobu své existence k záchraně již mnoha lidských životů.

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře