Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko Červený Kostelec pokračoval v březnu a dubnu ve spolupráci s polskými sousedy

Červený Kostelec pokračoval v březnu a dubnu ve spolupráci s polskými sousedy

Email Tisk PDF
seznam článků
Červený Kostelec pokračoval v březnu a dubnu ve spolupráci s polskými sousedy
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

zab1Město Červený Kostelec nadále udržuje kontakt s polskými sousedy, především s partnerským městem Ząbkowice Śląskie. V průběhu března a dubna se zástupci obou partnerských, ale i dalších, měst setkali na třech veřejných akcích – na koncertu červenokosteleckého symfonického orchestru, na slavnostním zahájení Polsko-českého kulturního roku v pohraničí a na mezinárodním divadelním festivalu.

První, velmi povedenou událostí, byl 1. března koncert červenokosteleckého symfonického orchestru v partnerském městě Ząbkowice Śląskie. Repertoár, který si publikum vyslechlo při oslavách svátku 17. listopadu a oslavách 20. výročí spolupráce s polským partnerem, ocenilo hned trojitým vytleskáním vestoje. Koncertu se zúčastnili za Červený Kostelec starosta Petr Mědílek a tajemník úřadu Petr Fišer.

Druhou česko-polskou akcí bylo 7. března slavnostním zahájení Polsko-českého kulturního roku v pohraničí, jehož se zúčastnili zástupci několika měst česko-polské příhraniční oblasti, za Červený Kostelec byl přítomen místostarosta Richard Bergmann a Jiří Kábrt nejst. z Olešnice. Společně s ostatními se dočkali předávání cen, vystoupení broumovského uměleckého souboru a pracovního jednání se zástupkyní Základní školy v Nowe Rudě. S ní pan místostarosta předjednal účast zástupců I. stupně ZŠ V. Hejny v soutěži Jak znáš dobře Polsko a Česko. Tato soutěž, která se vloni konala u nás, se uskuteční v Polsku na konci tohoto nebo na začátku příštího školního roku.

Další společné chvíle prožila delegace Červeného Kostelce s našimi polskými kolegy v pátek 24. března na mezinárodním divadelním festivalu v Ząbkowicích. Své hry zde uvedla partnerská města pořádajících Ząbkowic – vyjma Červeného Kostelce ještě polské Slawno a německé Uchte. My jsme se uvedli hrou Srdeční záležitosti, která byla nominována na březnovém divadelním festivalu v Červeném Kostelci na celostátní přehlídku do Volyně. "Těžko říct, zda polské publikum českému textu bez překladu rozumělo, herečky se však po každém obrazu dočkaly vřelého potlesku," uvedl tajemník úřadu Petr Fišer, který se festivalu také zúčastnil.

Česko-polská spolupráce ovšem z pohledu našeho města nekončí – čtyři zástupci našeho partnerského polského města se zúčastnili v sobotu 12. dubna premiéry Noci na Karlštejně v podání DS NA TAHU a jejich divadelní soubor se v blízké budoucnosti chce prezentovat v Červeném Kostelci svou divadelní hrou.

Foto archiv města Ząbkowice Śląskie, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře