Úterý 27.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko Červený Kostelec navštívila delegace z německého Uchte. Němci projevili zájem o vzájemnou spolupráci

Červený Kostelec navštívila delegace z německého Uchte. Němci projevili zájem o vzájemnou spolupráci

Email Tisk PDF
seznam článků
Červený Kostelec navštívila delegace z německého Uchte. Němci projevili zájem o vzájemnou spolupráci
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

uch1

V pátek přijela do Červeného Kostelce delegace z německého Uchte, partnerského města polských partnerů ze Ząbkowic. V průběhu slavnostní návštěvy si zástupci německého města prohlédli nejen Červený Kostelec, ale i Nové Město nad Metují, Náchod či Hvězdu v Broumovských stěnách. Setkání, kterému předcházela návštěva červenokosteleckého vedení v Německu, značně sblížilo vedení obou měst a zástupci Uchte projevili zájem o ustanovení nového partnerství.

Za Uchte do Červeného Kostelce dorazili starostové Rainhard Schmale a Ulrich Finze s manželkami. Po pátečním uvítání na radnici se delegace podívala do Keyzlarovy vily, kde byl pro hosty přichystán koncert žáků ZUŠ. Poté delegace vyrazila na zámek do Nového Města nad Metují na prohlídku zámku.

V sobotu si vedení obou měst prohlédla Červený Kostelec – divadlo, školy, sokolovnu, hřbitov, průmyslovou zónu atd. "Nejvíce si však cenili čistoty v ulicích Červeného Kostelce, velmi dobrého stavu všech veřejných budov a toho, že nemáme problémy se sprejery," uvedl tajemník městského úřadu Petr Fišer.

Dále navštívila delegace Krkavčinu a bunkr TS-20 Pláň, kde si vyslechla přednášku člena Spolku vojenské historie Lukáše Kuldy. Následoval přesun na Hvězdu, kde německé hosty (a nejen je) překvapil jak krásný výhled, tak nečekaná návštěva prasete divokého v restauraci. Počasí neumožnilo uskutečnit plánovaný výlet do skal, a tak všichni vyrazili na náchodský zámek. Posledními body programu byla návštěva Ratibořic a společná večeře s vedením partnerských Ząbkowic v čele se starostou města Marcinem Orzeszkem.

"Našim hostům se u nás líbilo, což dokládá i fakt, že na závěr projevili zájem o partnerskou spolupráci mezi městy. Zda se tak ale opravdu stane, projedná rada města," dodal tajemník Petr Fišer. "Na závěr bychom chtěli poděkovat panu Stierandovi za to, že strávil celý víkend s námi a trpělivě pomáhal ke vzájemnému porozumění," nezapomněl na dlouholetého překladatele místostarosta města Richard Bergmann.

Víkendové slavnostní návštěvě předcházela návštěva vedení Červeného Kostelce v Německu, kde byly probírány otázky péče o seniory a aktivního stáří.

Tomáš Kábrt, zdroj www.cervenykostelec.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře