Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Zahraničí a Náchodsko Červenému Kostelci přibude nové partnerské město. V sobotu se jím stane německé Uchte

Červenému Kostelci přibude nové partnerské město. V sobotu se jím stane německé Uchte

Email Tisk PDF
seznam článků
Červenému Kostelci přibude nové partnerské město. V sobotu se jím stane německé Uchte
Strana 2
Všechny strany

uchtePolské Ząbkowice Śląskie, švýcarský Küsnacht, anglický Warrington a nově také německé Uchte. To je výčet partnerských obcí Červeného Kostelce, který začne platit od soboty 6. září 2014. Partnerská dohoda se zástupci města, ležícího na severozápadě Německa, bude podepsána v restauraci U Pešíků v 18.30 hodin.

Do seznamu partnerských obcí bude třeba v sobotu připsat nové jméno: podepsáním partnerské dohody se jím stane německé Uchte.

Vzájemnému partnerství předcházelo několik vzájemných návštěv zástupců obou měst. Oficiální nabídka partnerství přišla z německé strany na setkání v září 2013. Nabídku poté odsouhlasila rada města Červený Kostelec i zastupitelstvo.

Partnerství by mohlo znamenat výhody pro obě obce v mnoha oblastech: "Přátelství mezi oběma obcemi má rozvíjet a rozšiřovat kulturní a hospodářské vztahy, jakož i spolupráci mezi školami obou obcí. Červený Kostelec a Uchte budou k rozšíření blahobytu a prohloubení přátelství mezi obyvateli obou obcí rozvíjet výměnu v oblastech kultury, technologií, vzdělávání, rozvoje obcí, ochrany životního prostředí, protipožární ochrany a v dalších oblastech," stojí přesně v partnerské dohodě, která bude podepsána 6. září.

"Partnerskou spolupráci obvykle realizujeme na úrovni škol, bezpečnosti a sportu. U německého Uchte se můžeme posunout ještě dál, např. se můžeme inspirovat vedením obce. Pokud bych měl být konkrétnější, Uchte např. zřizuje bazén, který financuje ve spolupráci s místními firmami, což je zajímavá myšlenka. Na té osobnější rovině také musím poznamenat, že Uchte vedou příjemní lidé a město je zasazeno do velmi pěkné krajiny. A tak se návštěvy, i z řad našich občanů, mohou obohatit tamní přírodou, která je zcela jiného rázu než ta naše," uvedl místostarosta Richard Bergmann.

Podepsání parnterské dohody bude jen jedním z bodů víkendové návštěvy delegace z německého Uchte. Starosta Reinhard Schmale s chotí spolu s dalšími předními osobami německého města přijedou do Červeného Kostelce již v pátek, kdy se ubytují a společně se navečeří v restauraci Divadlo. Hlavní program je čeká v sobotu. Ráno si prohlédnou centrum města a v 10 hodin společně se zástupci Červeného Kostelce v prostoru u sokolovny vysadí strom přátelství. Odpoledne společně odjedou na výlet do Adršpašských skal a po návratu a večeři podepíšou zástupci obou měst partnerskou dohodu. Z Červeného Kostelce delegace odjede v neděli v 10 hodin.

A kam že to vlastně návštěva odjede? Společenství obcí Uchte je zhruba čtrnáctitisícová správní jednotka skládající se z obcí Diepenau, Raddestorf, Uchte a Warmsen vzdálená asi 700 km od Červeného Kostelce. Náleží druhé největší spolkové zemi Německa Dolnímu Sasku, starostou společenství je Reinhard Schmale a partnerskými městy Uchte jsou francouzský Sourdeval v Normandii a polské Ząbkowice Śląskie. Oficiální webové stránky: www.uchte.de .

Foto Tomáš Kábrt, www.cervenykostelec.cz

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře