Středa 29.listopad 2023

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - 38. ročník turistického pochodu Hadařská 25

Napsat e-mail Tisk

38. ročník turistického pochodu Hadařská 25  

Název:
38. ročník turistického pochodu Hadařská 25
Datum konání:
27.04.2013 07.00 h
Místo konání:
Červený Kostelec - Červený Kostelec
Kategorie:
Sport

Popis

Klub českých turistů Červený Kostelec pořádá 38. ročník turistického pochodu Hadařská 25

Chodíme celý rok – akce vyhlášená oblastním výborem KČT.

Trasy: pěší 10, 18, 25 a 35 km cyklo 30, 50 a 70 km
Start: sokolovna Č. K. od 7 hod. průběžně
Cíl: sokolovna Č. K. do 17 hod.
Startovné: 40 Kč, členům KČT po předložení průkazů 35 Kč, dětem a mládeži do 15 let 25 Kč
Občerstvení: zajištěno v pěchotním srubu T -S 20 Pláň (párek + pečivo v ceně startovného)

Doporučujeme turistickou mapu KČT 26; batohy uschováme v místě startu; bližší informace obdrží každý účastník na startu; pochod se koná za každého počasí; každý účastník startuje na vlastní nebezpečí. Informace: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Místo konání

Místo:
Červený Kostelec -
Město:
Červený Kostelec

Popis

Červený Kostelec leží v malebném východním podhůří Krkonoš uprostřed regionu Náchodsko - Trutnovsko. První zmínka o tehdejším Kostelci se přesně objevila 22. srpna 1362 v konfirmační knize pražské diecéze. Přesně se v této knize píše o ustanovení faráře Heřmana na kostelecké faře patronem kostela červenohorským panem Mikulášem Písklem.

Počet obyvatel se v posledních letech ustálil na osmi a půl tisíci. Území města se rozkládá v členitém podhorském terénu na jihozápadních svazích Jestřebích hor v nadmořské výšce cca 400 metrů a je přirozeným východiskem do jednoho z nejkrásnějších krajů České republiky. Není to však „skanzen", ale naopak velmi živé město, kde se stále něco děje. Bohatá je činnost sportovních, kulturních a společenských organizací a spolků. To dohromady dává pestrou paletu možností využívání a užívání volného času.

Nejvýznamnější každoroční akcí je pětidenní mezinárodní folklorní festival, který je jedním z největších v Evropě pod patronací I. O. V. UNESCO.

Webové stránky města.

namesti-ck panorama-1000


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře