Středa 29.listopad 2023

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Romeo a Julie - satelitní přímý přenos baletního představení z Moskvy z Bolšoj těatru

Napsat e-mail Tisk

Romeo a Julie - satelitní přímý přenos baletního představení z Moskvy z Bolšoj těatru  

Název:
Romeo a Julie - satelitní přímý přenos baletního představení z Moskvy z Bolšoj těatru
Datum konání:
12.05.2013 16.45 h
Místo konání:
Kino Vesmír - Náchod
Kategorie:
Oznámení

Popis

ROMEO A JULIE

Hudba: Sergej Prokofjev, libreto Sergej Prokofjev, Sergej Radlov, Adrian Piotrovski podle Williama Shakesperara.

Balet o dvou jednáních. Tragický příběh osudových milenců, je perlou baletu 20. století. Dramatická hudba Sergeje Prokofjeva umocňuje grandiózní choreografii Jurije Grigoroviče. V roli Romea Alexander Volchkov, Julii tančí Anna Nikulina.

Konec přenosu v 19,25 hodin (včetně jedné přestávky).

Vstupné 280 Kč, zlevněné vstupné 250 Kč, abonentní vstupné 230 Kč 

Tragický příběh osudových milenců je perlou baletu 20. století. Slavný příběh Williama Shakespeara je mistrovským dílem o lásce a nenávisti. Taneční drama s hudbou Sergeje Prokofjeva vyjadřuje sílu lásky nezničitelnou ani mlýnskými kameny nenávistné společnosti. Příběh, který završil smrtí čistou lásku, aby ji mohl učinit nesmrtelnou...Dramatická hudba Sergeje Prokofjeva umocňuje grandiózní choreografii Jurije Grigoroviče.

Série osmi přenosů z Bolšoj baletu přinese opět baletní klasiku ve špičkovém podání virtuózních tanečníků.Bolšoj balet je bezesporu jeden z nejlepších baletních souborů na světě. Jeho tradice se odvíjí už od carského Ruska (1776). Ve 20. století si vybrousil svůj typický až atletický styl a i dnes je plně hoden svého jména. Soubor se pyšní hvězdnými tanečníky jako Světlana Zacharova, Natalie Osipova, Ivan Vasilijev, či Michail Lobukin. Bolšoj balet zvolil pro dramaturgii sezóny přímých přenosů do kin tradiční klasické klenoty svého repertoáru. Virtuozitou jejich provedení si dobývá srdce diváků po celém světě již řadu let. Umělecký šéf Sergej Filin dokáže těžit z obrovské tradice souboru a přenášet ji do souvislostí moderní doby.

Místo konání

Místo:
Kino Vesmír -
Město:
Náchod

Popis

Není k dispozici žádný popis

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře