Pátek 23.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Stane se Podrobnosti - Den otevřených dveří ve Vile Čerych

Napsat e-mail Tisk

Den otevřených dveří ve Vile Čerych  

Název:
Den otevřených dveří ve Vile Čerych
Datum konání:
15.09.2013 10.00 h
Místo konání:
Vila Čerych - Česká Skalice
Kategorie:
Oznámení

Popis

Vila Čerych se již podruhé otevře zvídavým očím veřejnosti, a to v rámci Dnů evropského dědictví, které jsou významnou celoevropskou akcí k propagaci a ochraně kulturních památek. Můžete poznat historii domu od doby výstavby a spokojeného života rodiny Čerychů, přes neradostná léta 1948 - 1989, kdy se Vila proměnila v politickou školu mládeže a zdravotnické zařízení, až po rok 2001, ve kterém se zde zrodilo nynější vzdělávací středisko. Vila Čerych vám připomene místa, kam jste mnozí chodili rádi (či neradi) k lékaři a zubaři. Odhalí, ve kterých částech zahrady natáčel Václav Havel svůj jediný film Odcházení. Od 10, 12, 14 a 16 hodin se na chvíli stanou zaměstnanci Centra rozvoje Česká Skalice průvodci, kteří vás seznámí s vilou i rozlehlou zahradou. Zastavit se můžete u automobilových veteránů či v prvorepublikové kavárně při hudbě swingu, jazzu a šansonu. Příjemným osvěžením může být i výstava „Proměny Vily Čerych", která připomene zapomenutá léta úpadku a strádání Vily a zahrady, při kterých lze jen nevěřícně kroutit hlavou. Klenot Art Deco se Vám s radostí otevírá. Jste srdečně zváni!

Místo konání

Místo:
Vila Čerych -
Město:
Česká Skalice

Popis

Vila Čerych je spjata s významnými jmény už od doby svého vzniku. Ať už se jednalo o majitele, příslušníky slavných mecenášských rodů Čerychů a Bartoňů, nebo autory návrhů vily a zahrady Otakara Novotného a Josefa Kumpána. Po roce 1989 Vila Čerych přivítala ve svých prostorách mnoho zajímavých osobností působících v různých oborech lidské činnosti.

http://www.vilacerych.cz/

cerych foto 5

 

 

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře