Čtvrtek 13.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Výstavba nové okružní křižovatky "u Čedoku" v Náchodě se blíží

Výstavba nové okružní křižovatky "u Čedoku" v Náchodě se blíží

seznam článků
Výstavba nové okružní křižovatky "u Čedoku" v Náchodě se blíží
Strana 2
Všechny strany

ced1Opravy náchodské křižovatky u Slávie jsou v plném proudu a už v těchto dnech se pracuje na přípravách opravy, resp. výstavby, nové okružní křižovatky u Čedoku.

Právě za účelem koordinace stavebních prací a nezbytných objízdných tras se ve čtvrtek 30. dubna 2015 na Ředitelství silnic a dálnic v Hradci Králové sešli zástupci města Náchoda - starosta Jan Birke, místostarosta Tomáš Šubert, vedoucí odboru investic a rozvoje města Bohuslav Voborník a vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Miroslav Simon, za Policii ČR dopravní inženýr David Kult a ředitel ŘSD - Správy Hradec Králové Marek Novotný společně se svými kolegy. Cílem schůzky bylo upřesnění harmonogramu další významné stavby, kterou stát v letošním roce v Náchodě zainvestuje prostřednictvím ŘSD. Náklady na opravu této křižovatky dle projektové dokumentace jsou odhadovány na 35 mil. Kč.

"Okružní křižovatka u Čedoku je nepochybně nejsložitějším dopravním uzlem ve městě. Proto je velmi důležité se pečlivě připravit na stavební práce a s tím související dopravní komplikace na průjezdu městem, které potrvají až do podzimu," uvedl starosta Jan Birke a dodal: "Podrobné objízdné trasy se nyní ve spolupráci s Policií ČR připravují a opět je včas zveřejníme, tak aby se veřejnost mohla seznámit s novou dopravní situaci, která nás čeká od 15. června 2015".

Během setkání se rovněž diskutovalo o aktuální intenzitě dopravy v Náchodě. Během prvních týdnů oprav okružní křižovatky u Slávie probíhal provoz nad očekávání plynule. "Přisuzujeme to především snížení počtu projíždějících kamionů. Tuzemští a zejména zahraniční dopravci tak s největší pravděpodobností reagovali na náš apel, kdy jsme oslovili všechny spedice v Polsku i pobaltských zemích, aby se Náchodu během oprav kamiony vyhýbaly a netrávily tu čas čekáním v koloně. Bohužel v posledních dnech jako by se rozkřiklo, že průjezd Náchodem není až tak komplikovaný, a začaly se zde tvořit dlouhé kolony především nákladních vozidel. Naše možnosti jsou v tomto směru velmi omezené, přesto jsme znovu všechny dopravce oslovili dopisem a budeme doufat, že využijí i jiných hraničních přechodů," upřesnil starosta Jan Birke.

Dopravní situace ve městě bude komplikovaná až do podzimních měsíců, kromě omezení na silnici I/33 procházející Náchodem, komplikují život řidičům i jednotlivé investiční akce ve městě a výsledkem je v některých hodinách absolutní neprůjezdnost centra města.

Společně s Policií ČR se proto již dlouho připravují objízdné trasy pro opravu klíčového dopravního uzlu - křižovatky u Čedoku. "Už dnes je jisté, že bude muset dojít od poloviny června ke změně směru jízdy v ulici Volovnice, taky aby bylo možné vjet do centra města ve směru od Červeného Kostelce a Hronova. Takzvané otočení Volovnice bude po dobu oprav opravdu nezbytné," uvedl dopravní inženýr Policie ČR Bc. David Kult. Veškeré další podrobnosti budou včas zveřejněny.

"Jakmile bude vybrán dodavatel stavby, zahájíme opět jednání o možnosti maximálního prodloužení pracovní doby, které se během právě probíhajících oprav křižovatky u Slávie zcela jednoznačně osvědčilo," dodal ing. Marek Novotný, ředitel ŘSD - Správy Hradec Králové. Opět se uvažuje o možnosti, že by stavaři pracovali od 7 do 22 hodin.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře