Úterý 25.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce V ratibořickém zámeckém parku byla zahájena revitalizace

V ratibořickém zámeckém parku byla zahájena revitalizace

seznam článků
V ratibořickém zámeckém parku byla zahájena revitalizace
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Všechny strany

rev1Minulý týden byly zahájeny práce na realizaci projektu Regenerace zeleně v parku státního zámku Ratibořice včetně přilehlých ploch. Dochází tak k zevrubné obnově vegetace zámeckého parku po více jak 200 letech od jeho založení.

Investorem projektu je Národní památkový ústav, který je k realizaci příjemcem finanční podpory (dotace) ze Státního fondu životního prostředí (SFŽP), Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), Prioritní osa 6 - Zlepšování stavu přírody a krajiny (ERDF), oblast podpory 6.5 - Podpora regenerace urbanizované krajiny a státního rozpočtu České republiky, kapitoly 315 (životní prostředí) v celkové výši způsobilých finančních nákladů 4 960 914 korun.

Akce musí být provedena v souladu s předloženou žádostí investora (příjemce finanční podpory), v souladu s podmínkami odborného posudku, v předpokládaném rozsahu, tj. založení a regenerace sídelní zeleně na celkové ploše 4,24 ha, v rámci realizace akce bude vysazeno 772 ks dřevin a ošetřeno 254 ks dřevin. Účel, pro který je poskytována dotace, bude řádně plněn (udržitelnost) nejméně po dobu 10 let od ukončení realizace akce a po tuto dobu bude rovněž zachována stálost operace definovaná v čl. 57 Nařízení Rady (ES) č. 1083/2006 (Obecné nařízení).

Autorem celkové inventarizace dřevin a projektu je firma Safe Trees, s. r. o., Rosice, technický dozor investora provádí firma Zahradní architektura Ing. Ivan Marek, Kostelec nad Labem. Zhotovitelem je firma Gardenline, s. r. o., Litoměřice. Akce bude probíhat v období leden - červen 2015, a to v místech zámeckého parku, Panského hospodářského dvora, v zásobní (kuchyňské) zahradě a v areálu Rudrova mlýna v Ratibořicích.

V měsících leden a únor proběhnou přípravné práce, kácení nemocných, nevhodných a nebezpečných stromů, frézování pařezů, práce na keřích a keřových skupinách určených k odstranění nebo ošetření. V měsících březen až červen se uskuteční další přípravné práce, ošetření stávajících stromů, výsadba nových stromů a keřů, regenerace trávníků a dokončovací práce.

Investor prostřednictvím Správy státního zámku Ratibořice žádá veřejnost o trpělivost a především o dodržování všech organizačních a bezpečnostních opatření, která jsou nebo budou přijata v areálu Babiččina údolí v Ratibořicích k zdárné a včasné realizaci této náročné akce. Aktuality je možné sledovat také na oficiálních webových stránkách Státního zámku Ratibořice www.zamek-ratiborice.cz .

Zdroj www.ceskaskalice.cz

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře