Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce V Novém Městě nad Metují se pustili do jarního úklidu

V Novém Městě nad Metují se pustili do jarního úklidu

seznam článků
V Novém Městě nad Metují se pustili do jarního úklidu
Strana 2
Všechny strany

zametStejně jako soukromí majitelé začínají na jaře s úklidem svých domů a zahrad, i pracovníci městských Technických služeb vždy po posledním sněžení věnují maximum svého úsilí jarnímu úklidu Nového Města nad Metují.

S prvními teplými paprsky jarního slunce se objeví nepořádek kolem silnic a chodníků, během zimních měsíců nenápadně ukrytý pod posypem nebo sněhem. Odpadky kolem silnic a v parcích, pozůstatky trávícího procesu psích miláčků, odhozené kapesníky a ubrousky, nedopalky cigaret – to je převážná část nepořádku hyzdícího naše město.

"V současné době se také dosévá tráva a zarovnává terén v travnatých pásech, které přes zimu rozjezdili neukáznění řidiči. Doplňuje se písek ve veřejných dětských pískovištích a opravují se herní prvky. Nikdy nekončící práce je oprava odpadkových košů a laviček," uvedl vedoucí Technických služeb Miroslav Trojan a pokračuje: "Vítáme také iniciativu novoměstských občanů, kteří v rámci různých úklidových akcí pomáhají zlepšovat okolí svého bydliště. V těchto případech jim rádi po předchozí domluvě přistavíme odpadní kontejner."

"Technické služby se nestarají pouze o úklid samotného Nového Města nad Metují, ale uklízejí i v okrajových částech Spy a Vrchoviny. Mají tak na starost více než 50 km komunikací a 43 km chodníků. V délce chodníků na území města nejsou započteny nejrůznější stezky a schodiště, které Technické služby města rovněž udržují, často ve spolupráci se Správou městských lesů. Tyto stezky slouží zejména jako vycházkové trasy a zpřístupňují městské lesy obyvatelům města i turistům z blízkého a širokého okolí," doplňuje místostarosta Michal Beseda a dodává: "Velmi nás také těší, že se ve městě letos sdružilo několik skupin občanů, kteří se z vlastní iniciativy připojují k celostátní akci Ukliďme Česko a pomohou s úklidem svého okolí."

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře