Pátek 12.červenec 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce V Náchodě začne 17. března dopravní omezení

V Náchodě začne 17. března dopravní omezení

seznam článků
V Náchodě začne 17. března dopravní omezení
Strana 2
Všechny strany

nachodLetošní rok bude v Náchodě ve znamení realizace dalších dopravních opatření na průtahu městem. Již 17. března 2014 zahájí investor Ředitelství silnic a dálnic Hradec Králové rekonstrukci kruhové křižovatky u Itálie.

V letošním roce budou realizovány i další významné rekonstrukce komunikací v okrese Náchod - výstavba kanalizace ve Zbečníku a následně rekonstrukce komunikace Hronov – Červený Kostelec, oprava chodníků a komunikace v Červeném Kostelci, výstavba kanalizace a následně rekonstrukce silnice na průtahu obcí Bukovice a Velká Jesenice. Objízdné trasy povedou i přes Náchod a dá se očekávat zhuštění již tak zatěžující dopravy v centru města.

Omezení se dotknou i autobusové dopravy a pro cestující to bude v Náchodě představovat další dočasné snížení komfortu s ohledem na již probíhající rekonstrukci nádraží.

Tou první zásadní akcí je rekonstrukce kruhové křižovatky u Itálie včetně napojení nového autobusového terminálu a dokončení rekonstrukce ulice Plhovské v úseku od okružní křižovatky u Itálie po křižovatku s místní komunikací, ulice Tylova na Plhovském náměstí. Tato rekonstrukce je druhou navazující etapou stavby, která byla zahájena již v loňském roce úsekem na sídlišti Plhov. Jedná se o investici státu v celkovém objemu více než 21 milionů korun.

Stavební práce při opravě kruhové křižovatky u Itálie a rekonstrukci ulice Plhovské
budou rozděleny do tří etap:

1. etapa (17. 3. - 30. 4.) bude zahájena již 17. 3. 2014 rekonstrukcí okružní křižovatky u Itálie. Práce v rámci rekonstrukce zahrnují současně přeložku teplofikace a kanalizace a napojení na nový autobusový terminál, jehož dokončení je plánováno 30. června 2014. Tato etapa bude probíhat za úplné uzavírky ulice Plhovská, Kamenice a Volovnice a za částečné uzavírky poloviny komunikace, ulice Kladská a Plhovská (podjezd pod viaduktem), kde bude pouze jednosměrný provoz ve směru jízdy od Hronova po ulici Kladské a v protisměru okružní křižovatky pod viadukt ulicí Plhovskou na okružní křižovatku Čedok. Ve směru z centra tedy nebude možné vyjíždět ulicí Volovnice - bude po tuto dobu provedena jako slepá pozemní komunikace, s umožněním vjetí pro zásobování objektů v ulici Volovnice a obyvatelům této ulice. V uvedeném termínu bude Volovnice obousměrnou komunikací.

2. etapa (1. 5. - 2. 6.) V tomto termínu bude provedena rekonstrukce druhé části okružní křižovatky, tedy té části, po které byl veden jednosměrný provoz po dobu provádění rekonstrukce okružní křižovatky v rámci první etapy. Při této etapě již bude umožněn průjezd z ulice Plhovská, Volovnice i Kamenice, avšak pouze v návaznosti na vedení jednosměrného provozu z ulice Kladské a Plhovské pod železniční viadukt. Tzn., např. že vozidla jedoucí z Volovnice a Kamenice budou moci jet pouze vpravo pod železniční viadukt, vozidla jedoucí od Plhova budou moci jet přes okružní křižovatku pouze přímo pod železniční viadukt a vozidla jedoucí od Hronova budou moci jet vpravo na Červený Kostelec a přes okružní křižovatku pod železniční viadukt.

3. etapa (3. 6. - 31. 7.) V tomto období budou probíhat práce na zbylém úseku komunikace v úseku od křižovatky s místní komunikací, ulice Za Teplárnou po křižovatku s místní komunikací, ulice Tylova (do místa napojení na opravený úsek v I. etapě cca 600 m). V rámci tohoto úseku bude stavba probíhat buď za částečného jednosměrného provozu za předpokladu možnosti odklonění druhého směru, případně kyvadlově řízeným provozem a budou provedeny veškeré dokončovací práce. Provoz pro veškerou dopravu by měl být navrácen do původního stavu do 1. 8. 2014. Následně budou probíhat pouze dokončovací práce za případných lokálních omezení.

obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře