Úterý 23.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Trutnovské Jiráskovo náměstí projde rekonstrukcí

Trutnovské Jiráskovo náměstí projde rekonstrukcí

seznam článků
Trutnovské Jiráskovo náměstí projde rekonstrukcí
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

jir1Jiráskovo náměstí v Trutnově se chystá na omlazení. Během letošního roku tu proběhne projekt regenerace zeleně a veřejných ploch. "Věříme, že práce započnou během měsíce června či července. V současné době se připravují všechny potřebné podklady pro vyhlášení veřejné zakázky na regeneraci náměstí radou města, která by tak měla učinit během března," prohlásil Ivan Adamec, starosta Trutnova.

Celková investice do obnovy náměstí by měla činit 10 miliónů korun, z toho by měla 80 procent způsobilých výdajů pokrýt dotace ze Státního fondu životního prostředí ČR a Ministerstva životního prostředí v rámci Programu zeleň do měst a jejich okolí.

"Současně s obnovou zeleně plánujeme instalaci podzemních kontejnerů pro tříděný odpad," líčí budoucí podobu náměstí starosta. "Jiráskovo náměstí tak bude první lokalitou v Trutnově, kde barevné plastové kontejnery přestanou hyzdit veřejný prostor, a zároveň si tu vyzkoušíme, jak bude nový systém fungovat," dodává Ivan Adamec.

Projekt obnovy Jiráskova náměstí bude realizován i na základě negativního dendrologického posudku stávajících stromů. Bude provedena plošná výsadba keřů, trvalek a okrasných trav. Samozřejmostí je nové stromořadí i solitérní stromy. Pro odpočinek budou na náměstí vytvořeny dvě hlavní klidové zóny – ve středu náměstí s vodním prvkem pro oživení prostoru v letních měsících a betonové boxy opatřené dřevěnými lavicemi pro skupinky lidí, např. studentů blízkého gymnázia.

"Na náměstí budou instalována i nová svítidla integrovaná do sloupků. Další bodová světla budou zapuštěna pod lavičkami tak, aby dotvořila atmosféru. Celý prostor by měl být velmi příjemným místem, které bude přímo vybízet k odpočinku," vysvětlil Ivan Adamec a dodal: "Rekonstrukce Jiráskova náměstí navazuje na dlouhodobý trend zvelebování veřejného prostoru Trutnova, který se tak stane opět o něco příjemnějším místem pro život."

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře