Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Trutnov se letos pustí do oprav městských komunikací

Trutnov se letos pustí do oprav městských komunikací

trutttTrutnov se letos pustí do oprav městských komunikací za zhruba 56 miliónů korun. Na řadu by měly přijít ulice Horská, Smetanova a Boženy Němcové.

"Jednoznačně nejvyšší investici si vyžádá oprava Horské ulice. Její rekonstrukce proběhne postupně v letošním a příštím roce. Předpokládáme, že vyjde na zhruba 40 miliónů korun," říká Ivan Adamec, starosta Trutnova. Rada města Trutnova schválila toto pondělí vypsání zadávacích řízení pro rekonstrukci Horské a Smetanovy. Oprava Horské bude rozdělena do pěti etap. Obě investice budou hrazeny ve třech částech, a to postupně v letech 2015 až 2017.

Tři trutnovské ulice dostanou nový povrch. Město realizace rozdělilo do několika etap. Rekonstrukce ulic Horské (cca 40 mil. Kč) a Smetanovy (cca 12 mil. Kč) nebudou hrazeny najednou, ale po třetinách v letech 2015, 2016 a 2017. Oprava ulice Boženy Němcové (cca 4 mil. Kč) proběhne pouze v jedné platbě. "Není to nic nového. Hospodaříme zodpovědně a rozkládáme platby do několika let. Samozřejmě zohledňujeme i rychlost oprav a jejich načasování," vysvětluje zvolený postup Ivan Adamec.

Oprava ulice Horské od Staroměstského mostu až po Slovenskou ulici proběhne v letech 2015 – 2016. Její cena by neměla překročit 40 miliónů korun a za to by se měla realizovat výměna konstrukčních vrstev komunikace, výstavba nových parkovacích zálivů, sjezdů a chodníků s povrchem ze zámkové dlažby. Součástí oprav jsou i konstrukce autobusových zastávek ze žulových dlažebních kostek a rekonstrukce veřejného osvětlení.

Rekonstrukce ulice Smetanovy bude provedena celá v letošním roce ve čtyřech dílčích částech a celková investice by neměla překročit 12 miliónů korun. Současně proběhne také rekonstrukce plynovodu, kanalizace, vodovodu včetně přípojek k objektům a veřejného osvětlení. Na rozdíl od ulice Horské bude Smetanova po dobu prací celá uzavřena.

Třetí a nejmenší investice je naplánována v ulici Boženy Němcové mezi ulicemi Bratří Čapků a J. Wolkera. Tam budou za 4 milióny korun vyměněny konstrukční vrstvy vozovky a chodníků, včetně uličních vpustí. Současně proběhne i výměna plynovodu a kanalizace včetně přípojek. Všechny investice jsou součástí návrhu městského rozpočtu pro rok 2015, který bude zastupitelstvo schvalovat na svém prvním březnovém zasedání.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře