Středa 19.červen 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Stavební úpravy komunikace I/14 v Kostelecké ulici v Náchodě byly zahájeny

Stavební úpravy komunikace I/14 v Kostelecké ulici v Náchodě byly zahájeny

kostelecka

Od úterý probíhají stavební úpravy komunikace I/14 v ulici Kostelecké na sídlišti Plhov v Náchodě. Jejich součástí je pokládka nové vrchní asfaltové vrstvy a oprava silničních obrub a chodníků.

"Zahajujeme tak další etapu realizace dopravních opatření, která nám stát přislíbil financovat pro zlepšení průjezdu městem. S ohledem na probíhající rekonstrukci nádraží začneme letos právě úsekem v délce 365 metrů od Plhovského náměstí směrem k čerpací stanici na výjezdu z Náchoda," vysvětlil starosta Jan Birke.

Podle informace náchodské mluvčí Niny Adlof budou všechny stavební práce, jejichž investorem je Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), probíhat za provozu až do 6. prosince 2013. Opravy dalších úseků budou následovat po skončení zimního období na jaře příštího roku.

Dopravní omezení bude řádně označeno a řidiči budou informováni dopravním značením. Jediným vážnějším zásahem do dopravní situace bude pokládka vrchní asfaltové vrstvy, která je naplánována na 23. - 24. listopadu (náhradním termínem je 30. listopadu - 1. prosince 2013), a s tím související omezení provozu. V uvedeném termínu dojde ke zjednosměrnění silnice I/14, samozřejmě s odkloněním nákladní dopravy. Osobní automobily a autobusy pojedou v uzavřeném směru jízdy přes plhovské sídliště. Z druhého směru pak budou vozidla projíždět v jednom jízdním pruhu silnice I/14.

"Objížďka je naplánována na víkend, kdy je ve městě výrazně menší provoz, proto věříme, že dopravní omezení nezpůsobí řidičům žádné zásadní komplikace. O definitvním termínu budeme řidiče včas informovat," dodal starosta.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře