Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Stavba nového kruhového objezdu v Náchodě bude brzy zahájena

Stavba nového kruhového objezdu v Náchodě bude brzy zahájena

seznam článků
Stavba nového kruhového objezdu v Náchodě bude brzy zahájena
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

IMG 4037

Náchod čeká na podzim složité dopravní omezení, místní se však těší na novou bezpečnější křižovatku. Téměř tříleté snažení náchodské Čtyřkoalice začíná mít v těchto dnech reálné obrysy v podobě realizace další etapy dopravních opatření. Po otočení dopravy v centru města bude následovat výstavba nového kruhového objezdu u dopravního hřiště v Bělovsi v blízkosti česko-polských hranic.

"Tomuto úspěchu náchodských radních předcházela celá řada jednání s několika ministry dopravy a nyní může záměr pokračovat další etapou. Předpokládaným termínem zahájení stavby je pondělí 30. září," řekla městská tisková mluvčí Nina Adlof a dodala: "Stavba, jejíž realizace rozhodně nebude jednoduchá s ohledem na dopravní omezení, potrvá do konce listopadu letošního roku."

"Už dnes víme, že se vše neobejde bez řady komplikací, mnohokrát jsem na to osobně upozorňoval. Ani stanovení objízdných tras se neobešlo bez vášnivé diskuze. Věřím však, že výsledek bude stát za to,"uvedl starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD).

"Bezpečnost obyvatel, kteří v těchto místech často přecházejí přes mezinárodní komunikaci, rozhodně stojí za to strpět omezení během stavebních prací," dodal radní Aleš Cabicar (TOP09).

V závěru tohoto týdne se v Náchodě uskutečnilo pracovní jednání za účasti zástupců investora - Ředitelství silnic a dálnic Královéhradeckého kraje, zhotovitele - firmy SaM silnice a mosty a.s., Česká Lípa, projektanta, Policie ČR a města Náchoda. Tématem setkání bylo předání stavby zhotoviteli, vzájemná informovanost všech zúčastněných o průběhu provedení stavebních prací, o umístění dopravního značení a způsobu řízení dopravy během stavby.

V termínu od 30. září do 31. října bude v místě stavby obousměrný provoz, od 31. října do 30. listopadu pak bude provoz jednosměrný a bude řízen kyvadlově pověřenými pracovníky v době od 6 do 18 hodin. V nočních hodinách pak budou provoz řídit semafory. Po celou dobu rekonstrukce křižovatky v ulici kpt. Jaroše bude tato komunikace uzavřena, nebude možné odbočit z ulice Polské na přilehlý železniční přejezd a vjezd do nákupní zóny bude z ulice Polské ve směru od Náchoda nebo od dopravního hřiště, výjezd pak bude možný pouze do ulice kpt. Jaroše a následně ulice 1. Máje.

"Nově navržená křižovatka počítá i s úpravou přilehlých chodníků a zřízením nových, úpravy se dočká i veřejné osvětlení a přechod pro chodce," upřesnil starosta Náchoda Jan Birke.

"Ředitelství silnic a dálnic zajistí potřebné dopravní značení, které bude mimo jiné informovat řidiče již při průjezdu Jaroměří, že v Náchodě probíhají stavební práce na silnici I/33. Ti se tak budou moci včas rozhodnout, jak se místu vyhnout," dodal Marek Novotný z Ředitelství silnic a dálnic Hradec Králové.

Na místě se v pátek také sešli zástupci náchodské Čtyřkoalice - starosta Jan Birke, radní Iva Cvetanova a Karel Petránek s ředitelem ŘSD - Správy Hradec Králové Markem Novotným a dopravním inženýrem z náchodského Dopravního inspektorátu Policie ČR Davidem Kultem, aby se přímo na stavbě informovali o zamýšleném průběhu, objízdných trasách a přístupu do nákupní zóny. Diskutovali také o podobě nového kruhového objezdu. "Já si beru tzv. za domácí úkol návrh řešení vnitřního uspořádání kruhové křižovatky, ať už to bude zeleň, kterou mám ve městě na starosti či jiné řešení," upřesnila Iva Cvetanova.

"Za Policii ČR je možné říci, že jak policisté dopravní služby, tak policisté pořádkových jednotek budou v místech stavby a okolí provádět zvýšenou kontrolní činnost a budou řidičům, kteří se v Náchodě nevyznají nebo zabloudí, nápomocni. Pro zachování maximální bezpečnosti všech účastníků silničního provozu, tedy jak řidičů motorových, nemotorových vozidel i chodců, žádají policisté o respektování značení a pokynů pracovníků stavby. Stavba bude probíhat v místech s poměrně velkým provozem, je proto nutná vzájemná tolerance a ohleduplnost všech," řekla za Policii ČR tisková mluvčí Eva Prachařová.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře