Sobota 20.duben 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Stavba autobusového nádraží v Náchodě bude zahájena v polovině srpna

Stavba autobusového nádraží v Náchodě bude zahájena v polovině srpna

seznam článků
Stavba autobusového nádraží v Náchodě bude zahájena v polovině srpna
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

Náchod-autobusové nádraží 2Rekonstrukce autobusového nádraží v Náchodě bude zahájena v polovině srpna. "Po řadě jednání v posledních dnech, naposledy s ministrem dopravy, je dnes již jisté, že rekonstrukci autobusového nádraží v Náchodě nic nebrání a můžeme začít," uvedl starosta Jan Birke a dodal: "Slavnostní poklepání základního kamene se uskuteční ve čtvrtek 15. srpna v 11 hodin."

Podle tiskové mluvčí náchodského Městského úřadu Niny Adlof je rozpočet města schválený na letošní rok největší v novodobé historii Náchoda. Historicky nejvyšší jsou i prostředky určené na investice. Tou největší a nejdůležitější je v posledních dnech právě tolik zmiňovaná přestavba autobusového nádraží.

"Příprava celého projektu probíhala více než rok a je velmi náročná především z důvodu koordinace prací společně s Českými drahami. Naším cílem je, aby pro cestujícího vznikl jeden moderní terminál s maximálním komfortem – suchou nohou z vlaku do autobusu a opačně. Jsem opravdu rád, že se našlo řešení, abychom mohli začít se stavbou. Ještě nedávno byla celá akce v nejistotě a její odložení by už v této fázi, kdy je vše připraveno, rozhodně nebylo pro cestující dobrou zprávou," upřesnil místostarosta Tomáš Šubert.

Základním motivem celého záměru je vytvořit novodobou vstupní bránu do města, prostředí uživatelsky příjemné, vzdušné, které však ochrání cestující před nepřízní počasí. Prostory pro cestující (odbavovací hala a další) budou společné pro dopravu vlakem i autobusem. Společný bude i informační systém, který bude podávat informace nejen o odjezdech jednotlivých spojů, ale budou zde i informace o případném zpoždění nebo některých změnách. Vlastní autobusový terminál bude mít deset odjezdových stání a čtyři stání příjezdové a pro místní dopravu. Všechna stání budou zastřešena s přímou návazností na drážní budovu a perony ČD.  

Co čeká cestující během rekonstrukce nádraží? Stávající autobusové nádraží bude provizorně přeloženo z důvodu výstavby do ulice Za Teplárnou. Vzhledem k nejistotě, která provázela zahájení prací, a protože realizace spadá i do zimních měsíců, dojde také k posunutí termínu dokončení přibližně o tři měsíce. "Cestující i návštěvníky Náchoda rozhodně nečeká jednoduché období, proto prosíme o trpělivost a shovívavost v průběhu stavby. Výsledek bude stát určitě za to," dodal Tomáš Šubert.

Souběžně se stavebními pracemi bude zrekonstruován a rozšířen park před nádražím oddělující tento prostor od ulice Kladské. Park bude rozšířen na obou stranách poměrně výrazně o dnešní asfaltové plochy příjezdu a odjezdu. Stávající porosty budou omlazeny a provede se nová parková úprava s novou výsadbou. Samozřejmě zůstane zachován stávající strom uprostřed nádražní plochy, který se již této situaci přizpůsobil a v parku nebude chybět zajímavý vodní prvek.

Jedná se o ojedinělou stavbu v Náchodě, jak rozměrem akce, tak složitostí přípravy celé investice a nutností spolupráce jednotlivých investorů. "Vážíme si proto přístupu ministra dopravy Zdeňka Žáka a velmi dobré spolupráce s Českými drahami a Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, které je investorem navazující rekonstrukce kruhové křižovatky u Itálie," dodal starosta Jan Birke.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře