Pondělí 26.únor 2024

Poslední aktualizace 8.05.2019 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Ekonomika Práce Soutěž na rekonstrukci náchodské nemocnice končí. Ministerstvo znejistilo financování stavby, modernizace bude pokračovat jinak

Soutěž na rekonstrukci náchodské nemocnice končí. Ministerstvo znejistilo financování stavby, modernizace bude pokračovat jinak

nemocnice

Dohady kolem placení korekcí z Regionálního operačního programu (ROP) NUTS II Severovýchod stály za zastavením tendru na modernizaci Oblastní nemocnice Náchod. Podle informace krajského tiskového mluvčího Imricha Dioszegiho tak dvoukolové výběrové řízení na stavební práce v náchodské nemocnici včera krajští radní zrušili. Stavba totiž přestala mít jistotu financování ze zdrojů Evropské unie.

"Ministerstvo financí v minulých dnech informovalo vedení našeho ROP Severovýchod, že nesouhlasí s námi navrženým postupem placení korekcí za vyšší chybovost evropských projektů. V současné době tak nemáme zásadní právní jistotu, zda a kdy budou tyto korekce uhrazeny a zda takový postup umožní financovat dostavbu nejen náchodské nemocnice. To zcela mění situaci a soutěžený projekt tak nemá zajištěno spolehlivé financování," popsal důvody zrušení tendru královéhradecký hejtman Lubomír Franc.

"Na realizaci projektu, jehož celkový rozpočet přesahuje 1 miliardu korun, má Královéhradecký kraj připraveno více než 600 milionů korun a dalších 400 milionů korun měly zaplatit právě evropské finanční zdroje. Projekt si další zdržení, která by z nejasností a dohadů kolem placení korekcí vznikla, nemůže dovolit," uvedl Imrich Dioszegi.

"Termíny zahájení a dokončení stavebních prací byly už tak velice napjaté. Složitý stavební projekt, který by čekaly velice přísné kontroly dodržení termínů, by musel proběhnout bez zdržení a komplikací. Ty však mohou vzniknout až během stavby, která je složitá a navíc probíhá za plného provozu nemocnice," uvedl hejtman Lubomír Franc.

Proto se ještě letos začne v náchodské nemocnici stavět, což vyplývá i z včerejšího rozhodnutí krajské rady.

"Nemocnice dnes funguje na hranici technických i lidských možností. Zastavení tendru stavbu zdrží, ale rozhodně nezastaví. Letos na podzim zahájíme rekonstrukce sítí a stavební práce na nemocničních komunikacích, se kterými projekt stejně počítal. Dostavba této největší krajské nemocnice zůstává krajskou prioritní investiční akcí," uvedla Jana Třešňáková, krajská radní odpovědná za oblast zdravotnictví.

Přidat komentář


Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

Pozvánka na 30. ročník pochodu Václavice – Havlovice

V sobotu 11. května 2019 se uskuteční 30. ročník pochodu Václavice – Havl...

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Návštěvníci Kuksu mohou díky unikátní mobilní aplikaci cestovat časem

Moderní doba dorazila do 300 let starého barokního areálu v Kuksu na Tru...

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Cyklobusy znovu vyjedou 1. června. Vloni je využilo téměř 72 tisíc cestujících

Krkonoše, Orlické Hory, Český Ráj i Kladské Pomezí budou o...

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Nejlepší sportovec města Trutnov za rok 2018 je Jakub Klauda

Trutnovští zastupitelé schválili návrh na udělení Sportovn...

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

Trutnov letos udělí dvě kulturní ceny

V letošním roce udělí město Trutnov hned dvě Kulturní ceny města. Jej&ia...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře